Career Overview

Şirket Profili

BSH TÜRKİYE

BSH Grubu 40 fabrikasında ürettiği inovatif beyaz eşya ve ev aletlerini 50 ülkedeki 80 şirketi aracılığıyla tüketicilere ulaştırıyor. Bu 40 fabrikadan en büyüğü ise Çerkezköy, Tekirdağ’da bulunuyor. 550.000 m2 alana kurulu Çerkezköy tesisi 6,2 milyon birim kapasiteye sahip. 2005 yılından bu yana yaptığı 1 milyar Euro’nun üzerindeki yatırımla, Türkiye’nin yabancı yatırımlı en büyük beyaz eşya şirketi konumunda bulunan BSH Türkiye; markaları Bosch, Siemens, Gaggenau ve Profilo ile enerji verimliliği ve inovasyonda dünya şampiyonu ürünlerini ülkemizde geliştiriyor, üretiyor ve başta Avrupa ülkeleri olmak üzere tüm dünyaya ihraç ediyor.

2020 yılı itibariyle, BSH Grubu; Afrika, Orta Doğu, Orta Asya, Ukrayna, Rusya, Beyaz Rusya ve Asya Pasifik bölgelerindeki 4,6 milyar nüfusa sahip 130 ülkedeki 13 iştirakin ve 9 fabrikanın sorumluluğunu BSH Türkiye’ye verdi.

Her gün 3 patentli buluşa imza atan BSH Ev Aletleri için inovasyon, teknolojiyi yaratma sürecinin vazgeçilmez bir parçası… Bu doğrultuda 2008 yılındaki yasal düzenleme çerçevesinde Türkiye’nin ilk Ar-Ge Merkezi sertifikasına sahip olan BSH Türkiye, ülkemizde geliştirdiği patentli teknolojilere sahip inovatif ürünleri dünya pazarlarına ihraç ediyor. Son 10 yılda Ar-Ge mühendisi sayısını %300 arttıran BSH Ev Aletleri, dünya şampiyonu ürünler yaratacak Ar-Ge ve üretim çalışmaları ile sektörün geleceğini şekillendiriyor.

BSH Servis, Bosch, Siemens, Gaggenau ve Profilo markalı Ev Aletlerine yönelik satış öncesi ve sonrasında keşif, montaj, bakım/onarım, ek garanti ve aksesuar satış hizmetlerini sunmaktadır. Tecrübeli ekibi, güçlü teknolojik altyapısı ve müşteri odaklı profesyonel uygulamaları ile bayi ve tüketicilerin talep ve beklentilerini yerine getiren BSH Servis, Türkiye geneline yayılmış 4 Bölge Müdürlüğü, 8 Fabrika Merkez Servisi ve 350 Yetkili Servisinde görevli 3.500 üzerindeki çalışan ile sektörde öncü ve örnek konumundadır.

BSH GRUP Veriler ve Rakamlar

 • 40

  Dünya Genelindeki Üretim Bölgeleri

  Avrupa, ABD, Latin Amerika ve Asya'da 40 üretim bölgesi ve 50 ülkede yaklaşık 80 satış, üretim ve servis şirketinden oluşan güçlü bir ağ, BSH'nin müşteri odaklı iş modeli için güçlü bir temel oluşturuyor.

 • 58200

  Çalışanlar

  2019’un sonunda BSH dünya çapında yaklaşık 58.200 kişiyi istihdam ediyor (stajyerler dahil).

 • No. 1

  Avrupa’da Ev Aletleri Sektöründe

  BSH 2019 yılında da Avrupa’nın öncü ev aletleri üreticisi olmaya devam etmiştir.

 • 50.2 milyon kWh

  Enerji Tasarrufu

  BSH, enerji verimliliği projeleri ile enerji tüketimini 50,2 milyon kWh azaltmıştır.

 • 13.2 milyar

  Gelir

  BSH, 2019’un zorlu rekabet ortamına rağmen durumunu korumuş ve 13,2 milyar Euro'luk satışla hemen hemen önceki yılın seviyesine ulaşmıştır.

 • Araştırma ve Geliştirme İçin

  Dijital teknoloji odağıyla, Ar-Ge harcamaları, 2019'daki bir önceki yılın rekorunu da aşarak toplam cironun yüzde 5,4’üne ulaşmıştır.

Yönetim Kurulu

Gökhan Sığın
İcra Kurulu Başkanı

BSH Faaliyet Raporu 2017

Media cart Bizimle iletişime geçin Yukarı çıkın