Career Overview

Çevre

Kurum kültürü olarak sürdürülebilirlik

50 yıldan uzun bir süredir, dünyanın dört bir yanındaki insanlar için yaşam kalitesini artıran yenilikçi ürünler geliştirmekteyiz. BSH olarak inanıyoruz ki başarılı tarihimizin büyük bir kısmı, toplum ve gezegenimize karşı sorumluluğumuzun bilincinde hareket etmemizden kaynaklanmaktadır.

Enerji tasarruflu cihazlarımız, evlerde enerji tüketiminde ve maliyelerde sürekli azalmanın yanında CO2 emisyonlarının azalmasına da katkıda bulunmaktadır.

Ürünlerimizin ve süreçlerimizin ekolojik etkilerini en aza indirgemek için sürekli yeni çözümler arıyoruz. Sürdürülebilirlik olarak tanımladığımız şey budur. Bu çerçevede, üretim, lojistik ve yönetimde belirli kaynak tüketimini yüzde 25 oranında azaltmayı başardığımız 2010 yılında başlayan ilk kaynak verimliliği programımız 2015 yılına dek sürdü. BSH, bu çabaları nedeni ile 2014 yılında Alman Enerji Ajansı (dena) tarafından “Enerji Verimliliği Ödülü” ile ödüllendirildi. Bir önceki programımızın devamı olan “Kaynak Verimliliği 2025” 2016 yılından bu yana devam etmektedir. Bu program ile 2015 yılına kıyasla 2025 yılında yüzde 20'lik bir tasarruf sağlanması hedeflenmektedir.

Daha azı daha iyidir – BSH kaynak verimliliği programı

Büyümenin ve kaynak tüketiminin birbirinden ayrılması - kendimizi bu hedefe adayarak sürdürülebilir gelişmeye katkıda bulunmayı amaçladık. BSH, ilk olarak 2010 yılında başlatılan "Kaynak Verimliliği 2015" grup projesinin bir parçası olarak 2015 yılının sonunda daha verimli ve daha sürdürülebilir bir şekilde hareket edebilmesini sağlayacak bir takım tedbirleri uygulamaya koydu. BSH, bu çabalar neticesinde Alman Enerji Ajansı (dena) tarafından 2014 yılında "Enerji Verimliliği Ödülü"nü almaya hak kazandı. Bu programı başarıyla sürdürmeye devam ediyoruz ve bu doğrultuda, 2025 yılına kadar enerji tüketimimizi yüzde 20 daha azaltmayı hedefliyoruz.

Rakamlarla Gerçekleşenler

 • 20

  Daha az tüketim

  Enerji ve su tüketiminde 2025 yılına dek hedeflenen tasarruf.

 • 25 MİLYON KWH

  Enerji tüketimi tasarrufu

  2015 ve 2017 yılları arasında üretimdeki enerji verimliliğinde tasarruf edilen enerji.

 • 40000 TON

  CO2 emisyonunda azalma

  2015 ve 2017 yılları arasında daha düşük CO2 emisyonu. Bu miktarın 13,000 t’u güneş enerjisi ve 3,300 t’u ise bölgesel ısıtma/ biyoyakıt kullanımından kaynaklanmaktadır.

 • 2 MİLYON EURO

  Karbon ayak izinde iyileşme

  2015 ve 2017 yılları arasında üretim kaynaklı belirli emisyonların azaltılması.

Üretimde malzemelerin yanı sıra üretim ve ev aletlerinin kullanım aşaması sırasındaki enerjinin ekonomik kullanımı ile ilgili olarak yıllardır endüstri lideri konumuzdayız.

Ayrıca, rejeneratif enerji kaynaklarına geçişi de araştırıyoruz. Bu alandaki ilk deneyimler ve olumlu sonuçlar Çin, Almanya ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki binaların çatılarına yerleştirilen güneş panellerinin kullanımında görülebilir. Bir biyokütle ısıtma tesisi de uzun yıllar bir Alman tesisinde ısı ve elektrik sağlamıştır.

Lojistikte de sistematik olarak CO2 emisyonlarını azaltmak için yenilikçi çözümler üzerinde çalışmaya devam ediyoruz. Bunu başarmak için çevre korumasını sadece bir görev olarak değil, bir misyon olarak görme motivasyonu yüksek çalışanlara ihtiyacımız var.


Temel İlkelerimiz

 • Aksiyonlarımızın ekonomi, ekoloji ve toplum için üstlendiğimiz sorumluluk ve gelecek nesillere olan bakış açımızla uyumlu olmasını taahhüt ederiz.
 • Bu nedenle, insanların sağlık ve güvenliklerine saygı duymak, kaynakların ekonomik kullanımı, doğal ve temiz bir çevre iş politikalarımızın temel ilkeleridir.
Media cart Bizimle iletişime geçin Yukarı çıkın