Career Overview

İnovasyon

Daha İyi Bir Yaşam Kalitesi İçin İlham
Verici İnovasyonlar

Çalar saat çalar. Kalkıp kahve hazırlama ve kahvaltı yapma vaktidir: Ekmek fırında kızartılır ve soğuk portakal suyu, tereyağı ve reçel buzdolabından alınır. Hızlı bir şekilde bir smoothie karıştırılır, çırpılmış yumurta ocakta pişirilir ve bu arada bir bluz veya tişört hızlıca ütülenir. Dünyanın neresinde olursa olsun aynı sahneler her evde yaşanır.

GÜNDELİK HAYAT İÇİN İÇGÖRÜ

Ev aletleri, gündelik hayatımızı hepimiz için kolaylaştırmaya yardımcı olmalı. Ve bu yardımcı aletler üzerindeki talepler her geçen gün artıyor - buzdolabının soğutması, fırının ısıtması, ütünün kırışıkları gidermesi artık yeterli değil. Gündelik hayatımızın değişen gereksinimleri, ileriye dönük teknolojiler ve tasarım ve malzeme gibi satın alma kararlarını etkileyen unsurlar ve özellikle enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik konularıyla yakından ilgili.

İşte tam da BSH'nin sahneye çıktığı yer burası: Hedefimiz, müşterilerimiz için somut fayda sağlayan yenilikler yaratarak onların ihtiyaçlarını karşılamak ve gelişmelerimizle öncü olmaktır. Bu nedenle ürün geliştirme çalışmalarımıza kullanıcı odaklı bir yaklaşım getirdik. Tüketiciler, tüm dünyadaki kullanıcı deneyimi laboratuvarlarımızda prototipleri test ediyor, çeşitli fikirler üzerinde düşünüyor ve kendi istek ve beklentilerinin canlı olarak anlaşılmasını sağlıyor. Tasarımcılar, mühendisler ve satış uzmanları ile işbirliği içerisinde yapılan bu çalışmalar, mevcut yaşam kalitesini güçlendirerek daha iyi bir yaşam kalitesi sağlayan, çevreye uyumlu yenilikler ortaya çıkartıyor.

Bulaşık Makinesi BSH Kullanıcı Deneyimi Laboratuvarı
Müşteriler Tarafından Yapılan Test
Her Şeyin Ölçüsü

Aydınlatmalı ekrana ve farklı seçim yapma seçeneklerine sahip modern bir kahve makinesi. Bunun öncesinde, en sevdiği içeceği, latte macchiato'yu hazırlamak isteyen bir tüketici: bir sürü süt ve çift ölçek espresso. Küçük bir inceleme, burada ve orada ekrana basit bir dokunuş ve makine, içeceği hazırlamaya başlar.

Prototipten nihai ürüne - UX Laboratuvarlarımız

Günlük bir sahne gibi görünen bu şey, Münih'teki kullanıcı deneyimi laboratuvarımıza yönelik küçük bir fikir. Burada sadece kahve makineleri değil, aynı zamanda çamaşır makineleri, bulaşık makineleri ve diğer pek çok ev aleti yaratılır. Test eden kişi, testten geçmemiş makineyi kullanırken gözlendiğinin farkındadır; ancak bu, tarafsızlığını etkilemez. Her bir fonksiyon ayrı ayrı teste tabi tutulur, test eden kişinin bakışları göz izleme ile kaydedilir, cihazın kullanım kolaylığı en ince detayına kadar irdelenir ve makine, daha pek çok işlemden geçer. Böylelikle, ürün ve prototipler ve ortaya çıkan muhtemel yeni kullanıcı ihtiyaçları ile ilgili önemli ipuçları elde edilebilir. Değerli test sonuçları ürün geliştiricileri, psikologlar ve pazarlama uzmanları tarafından değerlendirilir ve geliştirme sürecinin içerisine entegre edilir. Bu, kullanımı kolay ve tüketicilerin istek ve ihtiyaçlarını karşılayan ev aletlerinin üretilmesini sağlar.

Görülebilir Ancak Çok Zor Duyulabilir
Etkileyici Sonuçlar

Bulaşık makinesi doldurulur ve yıkamaya başlar. Şimdi makineyi açın; temiz, kuru ve pırıl pırıl bulaşıklar çıkarılmaya hazır oluncaya kadar bekleyin. Neyse ki bunların hepsi sessiz bir şekilde gerçekleşir - zira bugünlerde birçok mutfak ayrı değil, çoğunlukla oturma odasının bir parçası.

Bulaşık Makinesi BSH Kullanıcı Deneyimi LaboratuvarıSesten Gelen Müzik

BSH marka bulaşık makineleri sadece üst düzey temizlik sonuçları, şık tasarım ve yüksek oranda kaynak verimliliği sağlayan özellikler vaat etmekle kalmaz. Ayrıca, son derece sessiz çalışır; tüketiciler sadece görsel sinyaller ile uyarılırlar. Ses laboratuvarı bu sorunun üstesinden gelmekle sorumludur. Yeni yalıtım malzemeleri üzerinde sürekli çalışırlar. Sonuçta aletlerin sesi, tüketicinin satın alma kararında önemli bir etkiye sahiptir. Aletler sessiz olmalı ve aynı zamanda gelen sesler kulağa hoş gelmelidir. Hem zorlayıcı hem de karmaşık bir görev; çünkü yalıtım malzemelerinin seçimi aynı zamanda enerji tüketimini ve bulaşık makinesinin kurutma düzeyini de etkiler. Bu nedenle farklı bölümler, optimum cihazı ortaya çıkarmak amacıyla geliştirme sürecinin çok erken bir aşamasından itibaren birlikte çalışırlar. Tüketiciler de sadece yıkayan değil aynı zamanda gerçek katma değer sunan ve nihayetinde memnuniyeti garanti eden bir ürün geliştirmek için bu sürece çok yakından dahil edilirler.

Media cart Bizimle iletişime geçin Yukarı çıkın