| Şifremi Unuttum
BSH Türkiye'nin resmi blog sayfasına hoşgeldiniz
 
29.06.2018
2018 İlk Yarı Deneyim ve Kazanımlarım…
Hayatımızdaki gereksiz yüklerden arınıp, odaklanma gücümüzü arttırıp, az varlıkla çok daha kaliteli, işlevsel ve çok daha anlamlı bir yaşam sürmemiz mümkün mü?
>> DEVAMI
Sürdürülebilirlik
BSH Türkiye sürdürülebilir gelişime önem veriyor...
BSH Türkiye’nin stratejisini tek bir kelimeyle özetlemek gerekirse, bu şüphesiz “sürdürülebilirlik” olacaktır.

Doğaya saygılı çevre misyonumuzu, bütün faaliyetlerimizi şekillendiren sürdürülebilir gelişim felsefemizin anahtarı olarak görüyoruz. Başarımızı sürekli kılmak için yatırımlar yaparken çevremizi korumaya özen gösteriyor, hem üretim tesislerimiz hem de ürünlerimizdeki olası olumsuzlukları azaltmaya önem veriyoruz. Ürün geliştirmeden üretime, kullanımdan geri dönüşüme kadar değer zincirinin her aşamasında doğal kaynak tüketimini en düşük seviyeye indirmeye çalışıyoruz.

BSH Türkiye olarak, sürdürülebilir üretimin sınırlarını zorluyoruz ve bu süreçte kilit etmenlerden en önemlisinin inovasyon yaratmak olduğunun bilincindeyiz. Dolayısıyla üretimde yenilikçi çözümlerle çevre koruma standartlarını yükseltmeyi hedefliyoruz.

Sürekli olarak geliştirdiğimiz ar-ge yatırımlarımızla sürdürülebilirlik hedeflerimizi destekliyoruz. Özellikle enerji verimliliği sağlayan ve network bağlantı ile uzaktan kontrol edilebilen akıllı ev aletleri üretimi ile çevreye kayda değer katkı sağlıyoruz.

Son dönemde yapılan araştırmalar konutlarda elektrik tüketiminin önemli bir bölümünün beyaz eşya kullanımından kaynaklandığını ortaya koyuyor. Bu gerçekten hareketle bir yandan yaşam standartlarını yükseltirken diğer yandan daha verimli ve enerji tasarrufunu maksimize eden ürünlerin geliştirilmesi üretim stratejimizin temelini oluşturuyor.

Şimdiye kadar yaptığımız uygulamalar

20 yıldan bu yana küresel bazda yayımladığımız sürdürülebilirlik raporumuzla paydaşlarımızı sürdürülebilirlik ile ilgili çalışmalarımızdan düzenli olarak haberdar ediyoruz. Ayrıca Ar-ge yatırımlarımızı sürdürülebilir büyüme felsefemizin anahtarı olarak görüyoruz.

Bosch, Siemens, Profilo ve Gaggenau markalarımızla, ev aletleri kullanıcılarının akıllı çözümlerden yararlanarak doğal dengeyi korumalarına yardımcı olacak çözümler geliştiriyoruz.

Ürünlerimizin kullanım aşamasında sergilediği çevresel performansa özellikle dikkat ediyoruz. Bir ev aletinin kullanım sırasında tükettiği enerji, su ve temizlik malzemelerinin, ürünün kullanım ömrü boyunca çevre üzerinde bıraktığı etkinin %90’ından fazlasını oluşturduğu biliniyor. Bu nedenle BSH Türkiye mühendisleri her gün ürünlerin kullanım kolaylığını ve performansını artırmak ve aynı zamanda da elektrik ve su tüketimlerini daha da azaltmak için yeni teknik fikirler ve inovasyonlar üzerinde çalışıyor.

Evlerde sarf edilen elektriğin %65’inin ev aletleri kaynaklı olması nedeniyle, enerji tasarrufu ve doğal kaynakların korunması BSH Türkiye için öncelik oluşturuyor. Bu tüketimin yarıya yakınını soğutucular, geri kalanın önemli kısmını diğer büyük ev aletleri gerçekleştiriyor. Bunu göz önüne aldığımızda, enerji ve su verimliliğinde en ileri teknolojiyi yaratmanın BSH Türkiye’nin dünya için yapabileceği en önemli şey olduğu kanısındayız.

Bu teknolojilere örnek vermek gerekirse, BSH Türkiye tarafından geliştirilen ödüllü Zeolit® kurutma teknolojisi ile donatılan bulaşık makineleri enerji verimliliğinde kendi sınıfındaki en yakın rakibinden %30 daha fazla verim sağlıyor. I-DOS teknolojisiyle donatılmış, akıllı sensörleri sayesinde çamaşırların kumaş tipini, kirini ve miktarını, suyun sertliğini hesaplayan çamaşır makineleri ise optimum su, elektrik ve deterjan kullanımı sağlıyor.

Önümüzdeki dönemde sürdürülebilirlikle ilgili stratejilerimiz

Geleceğin ev aletlerini tasarlamak için ar-ge yatırımlarımızı sürekli artıracak ve başta enerji tasarrufu sağlayan ürünler ve network bağlantılı akıllı ev aletleri geliştirme konusunda sınırları zorlamaya devam edeceğiz. Hedefimiz, Yaşamı kolaylaştıran ürünlerin aynı zamanda çevreyi korumaya maksimum katkı sağlamanın yanı sıra daha verimli enerji kullanarak ekonomik kaynak da yaratan bir çizgide üretilmesini sağlayarak sektörümüze öncülük etmek.

BSH Türkiye olarak, sürdürülebilir gelişme ve üretim vizyonumuzun merkezinde yer alan çevreci misyonumuz ile gerek üretim tesislerimizde, gerekse ürünlerimizdeki çevresel etkilerimizi günden güne azaltarak, hem uzun vadeli başarımıza yatırım yapıyor, hem de tüketicilerimizin güvenle teknolojiyi kullanmalarına olanak sağlıyoruz.

Artık, çevresel sorunlar hakkında farkındalığı artan günümüz tüketicisi, satın aldığı ürünlerin dünyamıza zarar verip vermediğini bilmek istiyor. Bu kaygı tüketici trendlerini yönlendirirken, şirketler de artık iyi ve kaliteli ürün imal etmenin yeterli olmadığının ayrımına varıyor. İklim değişikliği ve her geçen gün artan kaynak sıkıntısı nedeniyle teknoloji üreticilerine büyük sorumluluk düşüyor. BSH Türkiye’nin en değerli varlığı inovatif çözümleri. Dolayısıyla Ar-Ge yatırımlarımıza büyük önem veriyoruz. BSH Grubu yıllık cirosunun yüzde 3’ünü Ar-Ge yatırımlarına ayırıyor ve bunun sonucunda günde en az üç patentli yenilik geliştiriyor.

Bu kapsamda, BSH Türkiye olarak ürün geliştirme ve üretim süreçlerinde doğal kaynak tüketimini en düşük seviyeye indirmek amacıyla Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarını aralıksız sürdürerek, yeni teknolojileri daha az su ve enerji harcayarak müşteri beklentilerini karşılayan ürünlere dönüştürmek en önemli hedefimiz.

Ayrıca tüm markalarımız ile birlikte yürüteceğimiz faaliyetlerimizle de çevresel konularda tüketicilerimizi bilinçlendirme çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Her şeyin merkezine insanı yerleştirmek

Sürdürülebilirlik yalnızca ürünler ve bu ürünlerin üretim şekli ile sınırlı değil. Aynı zamanda, şirketin farklı bölümlerinde çalışan insanları da kapsıyor. BSH Türkiye, sürdürülebilirlik ilkesinin iş gücü için mümkün olan en iyi çalışma koşullarını oluşturma misyonunu da içerdiğine inanıyor.

Bu doğrultuda, şirket genelinde bağlayıcı nitelikte iş sağlığı ve güvenliği düzenlemeleri yürürlüğe konuldu. Karşılıklı saygı ve kişiler arası ilişkilerde dürüstlük için sağlam bir zemin sağlayan liderlik ilkeleriyle, başarıya götüren bir ortak çalışma temeline dayanan yönetim kültürü de bu düzenlemeleri destekleyen unsurlar oldu.

Bu kapsamda BSH Türkiye, çalışanlarının güçlü yönlerini ve becerilerini en iyi şekilde değerlendirebilmelerini sağlayan çok çeşitli kişisel gelişim yöntemlerini uygulamaya koydu.

BSH Sürdürülebilirlik 2013 raporunu indirebilirsiniz!
Yazdır
ABONE OL RSS RSS E-Posta E-POSTA
BLOGERLARIMIZ (Alfabetik sıra)
İSTATİSTİK
2278 gündür yayında olan
BSH Blog'da
41 BSH Blogger'ı
114 makale yazdı,
6.465.101
kez okundu,
250 yorum aldı
Son Makaleler
10.01.2019 Hayatı kolaylaştırmanı ...
08.01.2019 Generation BSH bu yıl ...
11.12.2018 İnovasyonunuzu iletişi ...
11.12.2018 Gelecek, Kodlayanlara ...
Son Yorumlar
İş ve özel yaşama ait çok güzel yorumlar ve tespitler yapmış benim azimli ve çalışkan biricik kardeşim.Ben de bundan ...
Merhaba Sous vide poşetlerine ve vakumlama makinesine nereden ulasabiliriz
Etiketler
Bosch
Enerji verimliliği
Çerkezköy
A+++
Siemens
Norbert Klein
Kariyer
Gaggenau
BSH
İnsan Kaynakları
İnovasyon
Teknoloji
Generation BSH
Sürdürülebilirlik
Gelecek
Profilo
İletişim
Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, Balkan Caddesi No:51 34771 Ümraniye, İstanbul – Türkiye
 
Telefon : +90 (216) 528 90 00
Fax :    +90 (216) 528 99 99
E-Mail :kurumsal.iletisim@bshg.com
Internet : https://www.bsh-group.com.tr
yüklenme süresi : sn.