| Şifremi Unuttum
BSH Türkiye'nin resmi blog sayfasına hoşgeldiniz
Hayatın içinden
 
0 YORUM
4770 OKUNMA
Şimdi özetler…
17.01.2017
Bir mühendis olarak kişisel donanımlarımı, tecrübelerimi arttırabildiğim BSH’de bir taraftan da sosyal yönlerimizi kuvvetlendirmemize destek olan yöneticilerin ve kulüplerin bulunması da ayrı bir güzellik.
2016 yılına başlarken kendi kendime bazı önemli kararlar aldım ve hedefler belirledim.

Yaşımın başına “3” rakamının geleceği bu sene içerisinde karşılaşacağım olumsuzlukların 
        omuzlarımı çökertmesine izin vermeyecektim.
Yeni yaşıma yurtdışında girecektim.
İnsanlarla iletişimimi olabildiğince sıcak tutacaktım.
Kişisel blogum için düzenli olarak yazılar yazacaktım.
En az 15 yeni ülke görecektim.
Kitabımı bastıracaktım.

20’li yaşlardan 30’lu yaşlara geçerken sihirli bir değneğin beni değiştirmesini beklemiyordum, bununla beraber yaşın, kararlarımı gerçekleştirmemde ve hedeflerime ulaşmamda bir etken olacağına inanıyordum.

Okuduğum kişisel gelişim kitapları sayesinde karşıma çıkan olumsuzluklara karşı daha dirayetli olabilmeyi, sinirleri daha sağlam tutabilmeyi öğrendim. Tabi ki kitaplarda yazanları kendi süzgecinizden geçirip kendinize uygulamazsanız bir anlamı kalmaz. Benim için en anlamları düsturlardan birisi “Değiştiremeyeceğin durumlar için kendini üzme” oldu. 

Yorgun argın, terden yapış yapış olduğum, gecenin bir yarısı döndüğüm seyahatten sonra eve geldiğimde elektriklerin olmadığını görmek ve kısa süre içerisinde ev arkadaşımın faturayı yatırmamış olduğunu anlamak benim için elbette keyifli bir durum değildi. Ancak o anda ne yapabilirdim ki? Ona kızmak, bağırmak durumu değiştirecek miydi? Sakin kaldım, ertesi gün ev arkadaşıma esprili bir şekilde durumu anlatınca beraberce eğlenerek sorunu çözdük. Bu hem olumsuzluklara karşı neşemin kaçmasını engellemek hem de  insanlarla doğru dialog kurma hedeflerime uygun bir yaklaşımdı.

Yeni yaşıma yurtdışında girmek benim için çok keyifliydi. BSH’den Ufuk Doğan’la beraber Budapeşte’de “ruin pub”larda yeni yaşımızı kutlamak, hiç tanımadığımız insanlarla bu mutluluğu paylaşmak oldukça keyifliydi.

Kişisel blogum (http://iskenderindunyasi.blogspot.com.tr/) için Mart ayı itibariyle periyodik olarak yazılar yazmaya başladım. Tabi burada doğum günümde yalnızca bir hafta sonra tanışmış olduğum sevgilimin etkisini de yadsıyamam, ilham perim oldu. 

Yurtdışı seyahatlerim ise hedeflediğim kadar olmadı. Bu sene yeni görülen ülkeler listeme; Macaristan, Singapur, Malezya, Endonezya, Hong Kong, Güney Kore ve Filipinler eklendi ancak sayı neredeyse hedeflediğimin yarısı. Tabi burada hedefler ve planlar içerisinde bulunmayan bir sevgili, onun için harcanan izinler ve yolda harcanan bütçe olunca bu yeterli derecede seyahat yapamadım ama bundan mutsuz olduğumu söylemeyeceğim :)

Kitabı bastırma konusunda ise bu sene bir adım atamadım ancak bizim sokak kulübünden bir maille çok heyecanlandım. BSH Çerkezköy lokasyonundan Alter Güneş’in kitabının basılmış olması ve bunun duyurulmasını müteakip Alter Bey’le iletişime geçtim ve kısa süre içerisinde bir araya geldik. 

Onunla konuşurken ne kadar doğru bir firmada çalıştığımı bir kez daha fark ettim. Bir mühendis olarak kişisel donanımlarımı, tecrübelerimi arttırabildiğim BSH’de
bir taraftan da sosyal yönlerimizi kuvvetlendirmemize destek olan yöneticilerin ve kulüplerin bulunması da ayrı bir güzellik olarak gözlerimin önüne sergileniyor. 

Önümüzdeki sene kişisel olarak belirleyeceğim hedefler arasına şimdiden BSH Sokak Kulübü bünyesinde düzenlenen etkinliklerden en az bir tanesine katılmayı ekledim. 

Yazmak çok önemli, sizler de kendinize kişisel hedefler koyun ve bunları yazılı olarak bir yerde saklayın. Sene sonu geldiğinde bunlara tekrar bir göz atın. Hedeflerin tamamına ulaşmayı kendinize bir başarı kriteri olarak da görmeyin, hayattan keyif almak olarak bakın. 

Hepinize etrafa mutlu, neşe dolu gözlerle bakan keyifli seneler.

Mustafa Onay
BSH Soğutucu Geliştirme Merkezi PACT Koordinatörü

Yazdır
Makaleyi arkadaşlarınızla paylaşmak için mail adresi giriniz.
E-mail*
 
Makaleye puan verin ve yorum yapın (En fazla 300 kar.)
Yorumunuz moderatör onayından sonra yayınlanacaktır.
Ad Soyad *
E-mail *
Web Sitesi
300
ABONE OL RSS RSS E-Posta E-POSTA
BLOGERLARIMIZ (Alfabetik sıra)
İSTATİSTİK
1585 gündür yayında olan
BSH Blog'da
42 BSH Blogger'ı
114 makale yazdı,
5.901.104
kez okundu,
216 yorum aldı
Son Makaleler
07.02.2017 Miniklerin Vazgeçilmez ...
17.01.2017 Şimdi özetler…
17.01.2017 İnsan Merkezli Dijital ...
13.01.2017 Yüzde yüz müşteri memn ...
Son Yorumlar
Tebrik ederim, cok guzel bir yazi olmus
Mustafa hocam güzel ve verimli bir yazı olmuş.Sıkılmadan hepsini okudum.
Etiketler
Teknoloji
Norbert Klein
Gaggenau
Generation BSH
İnovasyon
Siemens
Kariyer
Sürdürülebilirlik
A+++
İnsan Kaynakları
Profilo
Gelecek
BSH
Enerji verimliliği
Bosch
Çerkezköy
İletişim
Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, Balkan Caddesi No:51 34771 Ümraniye, İstanbul – Türkiye
 
Telefon : +90 (216) 528 90 00
Fax :    +90 (216) 528 99 99
E-Mail :kurumsal.iletisim@bshg.com
Internet : https://www.bsh-group.com.tr
yüklenme süresi : sn.