| Şifremi Unuttum
BSH Türkiye'nin resmi blog sayfasına hoşgeldiniz
Şirketimiz
 
1 YORUM
9964 OKUNMA
Yüzde yüz müşteri memnuniyeti mümkün müdür?
13.01.2017
Müşteri memnuniyetini maksimize etmek ve bunun için yeni nesil müşteri beklentilerine göre yapılan çalışmalar, kuşkusuz bu konularda zaten öncü olan BSH’nin dijital dönüşüm projelerinin en önemli adımlarını oluşturuyor.

Günümüzün alışkanlıkları, tercihleri oldukça farklılaşıp, değişip, çeşitlenmiş müşteri profilinde, %100 memnuniyet sağlamak ve/veya derecesini ölçebilmek giderek zorlaşıyor. 

Big Data – Büyük Veri
vb. gibi araçlar çare olabilir zannedildi ancak sıra toplanan devasa bilginin değerlendirilmesine gelince işlerin o kadar da kolay olmadığı, daha çok çalışma, geliştirme yapılması gerektiği anlaşıldı. Gözler şimdi de büyük veriden, mikro verilerin analizine, sentezine çevrildi. 

Müşteri memnuniyetini maksimize etmek ve bunun için yeni nesil müşteri beklentilerine göre yapılan çalışmalar,
kuşkusuz bu konularda zaten öncü olan BSH’nin dijital dönüşüm projelerinin en önemli adımlarını oluşturuyor. 

Müşterilerin istek ve beklentilerini anında hatta onlar daha kendileri farkında bile değilken, proaktif biçimde
cevaplandırabilecek çözümler, hizmetler sunmak BSH’nin kurumsallıktan anladığı en önemli tanımlama, her bir BSH çalışanının da üstlendiği en önemli görev aslında. 

DNA’sında müşteri memnuniyeti olunca BSH Türkiye’nin satış sonrası hizmetlerde iyi hatta çok iyi, ödüller alması, tüm ekosistemin bundan gurur duyması, alanında dünyanın en büyük ikinci firması olması çok da şaşılacak bir sonuç değil.. 

Tüketicilerimizin ürün ve hizmetlerimizi satın almalarının öncesinde, sırasında ve sonrasında verdiğimiz tüm hizmetler, değerli bayilerimiz aracılığıyla ürünü evlerine teslim etmemiz ve anında ücretsiz ilk montaj servisi vermemizle başlar ve diğer ürünlerimizi de satın almaları ile kesintisiz devam eder.Bu başarıların arkasında ne var diye düşündüğümde en önemli faktörün tüm süreç ve adımlarda hedefe, yani müşteri memnuniyetine odaklı stratejilerin, her stratejinin merkezinde de Ar-Ge, inovasyon, sürdürülebilirlik, teknoloji, ve enerji verimliliğinin olduğunu fark ediyorum. Kısacası BSH’de yapılan her şey ama her şey bu saydığım unsurlara göre kalibre ediliyor ve başarı kaçınılmaz hale geliyor…

Peki somut olarak BSH Türkiye olarak müşteri memnuniyetini yüzde yüze yakın bir oranda sağlayabilmek için neler yapıyoruz’a birkaç örnek: 

Ürün satın alma işlemini gerçekleştiren nihai tüketicimize; bayisi aracılığıyla aynı gün içerisinde ürün teslim etmek (ev teslimat hizmeti).

Satın alınan ürünün aynı gün ya da dönem yoğunluğuna göre en kısa sürede montaj işlemini ücretsiz olarak gerçekleştirmek.

İnteraktif ve WEB tabanlı medya mecraları
aktif biçimde kullanarak, tüketicilerimizin bilhassa sosyal medya aracılığıyla yaşadıklarını dile getirdikleri mesajları için etkin ve hızlı çözüm işlemlerini uygulamak.

Çağrı yönetim merkezlerimize ulaşan tüketicilerimize telefon ile aktif teknik destek sağlayarak kısa süreli ancak maksimum nitelikte ve tüketiciyi bekletmeden çözüm sunmak.

Web sitemiz üzerinden mail ile tarafımıza ulaşan tüketicilerimize en geç iki saat içerisinde dönüş yaparak mevcut taleplerine hızlıca yanıt verebilmek. Tüketicilerimizin beklentilerini üst düzey yaklaşımla odak noktasından yakalamak.

Acil arıza giderme hizmetimizle tüketicilerimizin anlık ihtiyaçları olan onarım gereksinimini hızlıca çözüme kavuşturmak.Elbette bu maddeleri çoğaltmak mümkün.  Bunlar en temel ihtiyaçlar için yaptıklarımızdan sadece bir kaçı. BSH Türkiye’nin etkin ve etkileşimli pazarlama, satış sonrası yönetiminin altın şifreleri. Kurumsallaşmış bir yapının en yalın hizmet kalemleri.

Sonuç olarak; müşterilerimizin memnuniyetlerini yüzde yüz sağlama hedefiyle gece-gündüz demeksizin attığımız her adım, rekabet düzeyini, kalitesini de en üst seviyelere taşıyor, hem bizi hem tüm sektörümüzü daima daha iyi olmak üzere motive ediyor. 

2017 hepimiz için her anlamda hedefi 12’den tutturduğumuz umut dolu bir yıl olsun… 


Sevgilerimle.

Ahmet Can Şahin
 

Servis Destek Yetkilisi


Ahmet Can Şahin
Servis Destek Yetkilisi
 
>> Profilini incele
>> Yazarın diğer makaleleri
>> İletişim
Yazdır
Makaleyi arkadaşlarınızla paylaşmak için mail adresi giriniz.
E-mail*
 
Cansın Erol
ÜStad çok güzel yazmışsında keşke gerçektede öyle olsa. Çamaşır makinesiyle ilgili sıkıntım var. Hala çözülemedi ve sözde Bosch Genel müdürlükten arayan lakayit personellerinizle anlaşımyorum. Yazmak kolay!!! Önemli olan icraat.
436 Gün Önce
Makaleye puan verin ve yorum yapın (En fazla 300 kar.)
Yorumunuz moderatör onayından sonra yayınlanacaktır.
Ad Soyad *
E-mail *
Web Sitesi
300
ABONE OL RSS RSS E-Posta E-POSTA
BLOGERLARIMIZ (Alfabetik sıra)
İSTATİSTİK
2035 gündür yayında olan
BSH Blog'da
41 BSH Blogger'ı
114 makale yazdı,
6.308.506
kez okundu,
249 yorum aldı
Son Makaleler
09.05.2018 Geleceğe Hazırlık
05.01.2018 Elveda geçen sene, mer ...
05.01.2018 Camı açın ve derin der ...
04.01.2018 Meğer hala ne çok doğr ...
Son Yorumlar
Merhaba Sous vide poşetlerine ve vakumlama makinesine nereden ulasabiliriz
İnsan ne kadar pozitif düşünürde hayattan da o kadar tat alır bu her konuda böyle yürür düşüncelerinizi bizimle payl ...
Etiketler
A+++
İnovasyon
Generation BSH
Sürdürülebilirlik
Profilo
Gelecek
Teknoloji
Çerkezköy
Norbert Klein
BSH
Gaggenau
Enerji verimliliği
Siemens
Kariyer
Bosch
İnsan Kaynakları
İletişim
Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, Balkan Caddesi No:51 34771 Ümraniye, İstanbul – Türkiye
 
Telefon : +90 (216) 528 90 00
Fax :    +90 (216) 528 99 99
E-Mail :kurumsal.iletisim@bshg.com
Internet : https://www.bsh-group.com.tr
yüklenme süresi : sn.