| Şifremi Unuttum
BSH Türkiye'nin resmi blog sayfasına hoşgeldiniz
Ürünler & İnovasyon
 
2 YORUM
9794 OKUNMA
Türk kahvesi keyfi artık daha bir başka!..
08.12.2016
Türk kahvesinin 2013 yılında, UNESCO’nun İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirasının Temsili Listesi’ne girdiğini biliyor muydunuz?..
Hummalı bir koşuşturma, heyecanlı bir telaş ve mutlu son olarak özetleyebileceğim bir süreç bu…

Hayli uzun Ar-Ge çalışmalarının, büyük yatırımların ve en önemlisi her anlamda özverili uğraşların sonucu olarak geliştirilen Türk kahvesi makinelerimiz BSH’nin güçlü markaları Bosch ve Profilo’dan çıktı, tüketicilerimizin evlerine buram buram Türk kahvesi kokusu yayılmaya başladı…

Malum Türk kahvesi; 

- Özgün pişirme tekniği ve sunumu, 
- Telvesi ile birlikte ikram edilen tek kahve türü olması, 
- Kahve çeşitleri arasından kendini ayrıştıran tadıyla, 
- Geleneksel sohbet toplantıları, bayram ziyaretleri, kız isteme ve 
- Fal bakma/baktırma gelenekleri, 
- Yemek kültürümüze olan etkisiyle 

Asırlardır günlük hayatımızın en keyifli tamamlayıcılarından biri…

Pek çok kültür ve sanat dalına ilham kaynağı olan ve kuşaktan kuşağa aktarılan, bir fincanında kırk yıl hatırı barındıran zengin mirası sayesinde Türk kahvesi, 2013 yılında UNESCO’nun İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirasının Temsili Listesi’ne de girmiş bulunuyor. 

BSH gibi global bir şirketin kültürümüzün en köklü ritüellerinden biri olan, 
hatta tüm dünyanın bilip, kültürel miras olarak kabul ettiği Türk kahvesinin hazırlanmasına verdiği bu değerli katkı beni bir BSH çalışanı ve Türk olarak çok mutlu etti.

Sevdiklerimizle özel anlar paylaşmamızda büyük yeri olan kahve sohbetlerimizi aslına uygun ama geleneksel yöntemlerden daha pratik ve daha hızlı bir hazırlama tekniği ile yapmamıza olanak sağlayan yeni ürünlerimizi çok severek tercih edeceğinizden eminim.Sürecin başlarında ben de diğer çalışanlarımız ve normal kahve severler gibi otomatik bir Türk kahvesi makinesi beklentisi içindeydim. Gelişmeleri uzaktan seyrediyordum. Taa ki senenin başında ilk örneklerin ortaya çıkmasına kadar… Her yeni üründe olduğu gibi yeni kahve makinelerimizin prototipleri de titizlikle, bir taraftan fabrikadaki uzman ellerde, ömür ve kalite testlerine tabii tutulurken, diğer taraftan da bizden lezzet ve tadım testleri yapmamız, yaptırmamız istendi.

Bu aşamalarda makinelerimizin ve pişirdikleri kahvelerin tadım testleri konunun uzmanlarının yanı sıra, çeşitli tüketici guruplarına da yaptırarak ideal demleme, homojen köpük ve mükemmel lezzeti bir arada sunabilmek için sürekli geliştirmelere devam ettik. Mükemmele ulaşabilme yolunda inovatif çözümlerle uzun bir yol kat ettik. Tüm geliştirmelerin sonucunda da en ideal beklentilere bile cevap verecek bir makine tasarımı ortaya çıkardık.

Bosch ve Profilo markalarımızın yetkili satıcı mağazalarında eş zamanlı olarak tüketicilerimizin beğenisine sunulan Türk kahvesi makinelerimizi ilk defa, Ekim ayı başında gerçekleştirilen İstanbul Kahve Festival’inde (ICF 16) tüketicilerimizle buluşturma şansı yakaladık. Türk kahvesi makinelerimiz tüketicilerimiz ve sektör uzmanları tarafından ilgi ve beğeniyle karşılandı. Yüzümüzü güldüren keyifli sohbetlere, güzel tanışıklıklara ve önemli bilgi alışverişlerine vesile oldu.Kültürümüzün bu önemli geleneğini, hazırlanma sürecini kolaylaştırarak gelecek nesillere aktarma ve hatta sınırlarımızın ötesine taşıma misyonunu üstlenerek ilerlediğimiz bu projenin keyfimize keyif katacak güzel haberlerini paylaşacağımız yeni yazılarda buluşmak dileğiyle…

Sevgiler,

Nuray Kalafat

Bosch – Siemens – Profilo KEA (Küçük Ev Aletleri) Marka Pazarlama Alan Yöneticisi


Nuray Kalafat
Bosch – Siemens – Profilo KEA (Küçük Ev Aletleri) Marka Pazarlama Alan Yöneticisi
 
>> Profilini incele
>> Yazarın diğer makaleleri
>> İletişim
Yazdır
Makaleyi arkadaşlarınızla paylaşmak için mail adresi giriniz.
E-mail*
 
yalçın
Küçük Elektirkli Ev aletlerinde Türk Kahve Makinası popüler bir ürün ve tüm KEEA markalarının hızla ürün gamına eklemekteler. Merak ettiğim Türk Kahve makinası ,Türk Kahvesinde sallama çay etkisimi yaratıyor ? yoksa közde veya ocakta pişen kahve nin verdiği lezzet ile fark yokmu ? ... :)
537 Gün Önce
yalçın Kosta
Merhablar ,Küçük Elektirkli Ev aletlerinde Türk Kahve Makinası popüler bir ürün ve tüm KEEA markalarının hızla ürün gamına eklemekteler. Merak ettiğim Türk Kahve makinası Türk Kahvesinde sallama çay etkisimi yaratıyor ? yada közde veya ocakta pişen kahve nin verdiği lezzet ile fark yok mu ?
508 Gün Önce
Makaleye puan verin ve yorum yapın (En fazla 300 kar.)
Yorumunuz moderatör onayından sonra yayınlanacaktır.
Ad Soyad *
E-mail *
Web Sitesi
300
ABONE OL RSS RSS E-Posta E-POSTA
BLOGERLARIMIZ (Alfabetik sıra)
İSTATİSTİK
2035 gündür yayında olan
BSH Blog'da
41 BSH Blogger'ı
114 makale yazdı,
6.308.506
kez okundu,
249 yorum aldı
Son Makaleler
09.05.2018 Geleceğe Hazırlık
05.01.2018 Elveda geçen sene, mer ...
05.01.2018 Camı açın ve derin der ...
04.01.2018 Meğer hala ne çok doğr ...
Son Yorumlar
Merhaba Sous vide poşetlerine ve vakumlama makinesine nereden ulasabiliriz
İnsan ne kadar pozitif düşünürde hayattan da o kadar tat alır bu her konuda böyle yürür düşüncelerinizi bizimle payl ...
Etiketler
Bosch
Enerji verimliliği
Profilo
İnsan Kaynakları
Generation BSH
İnovasyon
Kariyer
Teknoloji
A+++
Gelecek
Çerkezköy
Siemens
Norbert Klein
BSH
Sürdürülebilirlik
Gaggenau
İletişim
Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, Balkan Caddesi No:51 34771 Ümraniye, İstanbul – Türkiye
 
Telefon : +90 (216) 528 90 00
Fax :    +90 (216) 528 99 99
E-Mail :kurumsal.iletisim@bshg.com
Internet : https://www.bsh-group.com.tr
yüklenme süresi : sn.