| Şifremi Unuttum
BSH Türkiye'nin resmi blog sayfasına hoşgeldiniz
Şirketimiz
 
2 YORUM
8469 OKUNMA
Çeşitliliğin Zenginliği…
29.11.2016
Hepimiz değişik ülkelerden, farklı kültürlerden gelmiş olmamıza rağmen, sanki aynı sınırlar içinde yaşıyormuş gibi tepkiler veriyorduk…
Oldukça yoğun tempolu, gündemi fazlasıyla karmaşık bir yaz mevsiminin ardından geride kalanlara baktığında yakın zamanda yaşanan en önemli konuları ve tarihleri dahi hatırlamakta zorlanmayanınız, hayatın hızlı akışına kapılıp sürüklendiğini hissetmiyor olanınız var mı?.. Yoktur herhalde…

Belirsizlik karamsarlık mı? Umuda, yeni fırsatlara açılan kapı mı? 

Çünkü unutmak, hem küresel ölçekte hem de ülke olarak son yıllarda yaşadıklarımızın yarattığı belirsizlik, istikrarsızlık, güvensizlik dolu zamanlar için belki de en faydalı ilacımız olurken, üreterek, paylaşarak, hissederek mutlu olma ihtimalimizi de zorlaştıran bir dezavantaja dönüşebiliyor. Üstelik bu çelişkiden kurtulmak pek o kadar kolay değil. Doğamız gereği bir tarafımız unutmak, bastırmak tamamen geride bırakmak isterken; diğer tarafımız hatırlamak, uyanık kalmak, daima ileriye, farklı olana gitmek ve aktif olmak istiyor... 

Ben; ikisinin arasında debelenmektense olaylara olumlu tarafından bakmak, olumsuzluklardan ders çıkarmak, her deneyimden, yaşanmışlıktan faydalanmak eğiliminde olanlardanım. 

Bu bilinçle verimlilik çıtamı yüksek tutabilmek ve etki alanımda daha doğru yansımalar sağlayabilmek adına, pozitif yanımı güçlendirmeyi, geleceği daha iyi inşa etme gayretimi beslemeyi ve umuduma dört elle sarılmayı seçiyorum... Size de tavsiye ederim, iyi geliyor:)

Yeni fırsatlar dedim ve birçok eğitim aldım…

Yoğun geçtiğini söylediğim yaz aylarında aslında epeyce uzun bayram tatilleri de yaptık. Tatiller dışında da tabi ki yoğun biçimde çalışmaya devam ettik. 

Örneğin ben, Temmuz’un ikinci haftasında Münih’te bir parçası olmaktan büyük keyif aldığım Bosch ve Siemens markalarımızın PCP (Küçük Ev Aletleri) kategorileri için düzenlenen, üç günlük Global Marketing Steering Board ve Digital Marketing Summit III toplantılarına katıldım. 

Temmuz’un üçüncü haftasında ise iki gün boyunca daha etkili ve başarılı yönetici/lider olmamıza önemli ölçüde katkısı olan “Alan Yöneticisi Geliştirme Programı” dahilinde Çerkezköy yerleşkemizdeki “Yüksek Performanslı Ekip Liderliği” eğitimi aldım. Ki bu konuyu bir sonraki yazımda biraz daha açacağım… 

Bu yazımda ise sizlere Münih’te düzenlenen toplantılardan kısaca bahsetmek, gözlemlerimi paylaşmak istiyorum; Toplantılara Almanya ekibimizin ev sahipliğinde, İngiltere, Fransa, Hollanda, Polonya, Rusya, Singapur, Nordik ülkelerinden Bosch ve Siemens KEA pazarlama ekipleri katıldılar. 

Oldukça keyifli, öğretici, bol paylaşımlı ve verimli geçen toplantılarda diğer ülkelerde görevli arkadaşlarımızın içinde olduğu pazar dinamikleri,  çalışmaları, görüşleri, yaklaşımları, beklentileri hakkında bilgi sahibi oldukça, ülkemizin zengin çeşitliliğe sahip ne kadar büyük bir dünya olduğunu bir kez daha fark ettim. 

Etkilendiğim bir başka şey de hepimiz değişik ülkelerden, farklı kültürlerden gelmiş olmamıza rağmen, sanki aynı sınırlar içinde yaşıyormuşçasına aynı tepkileri vermemiz, benzer yorumları yapmamız oldu. Ve bu durum, aslında ne kadar çeşitli olursak olalım, birleştiğimiz ortak değerlerin varlığını bir kez daha hatırlamama, içimin ısınmasına sebep oldu. Sanki kocaman bir Global köyde benzer şeylere sevinen, benzer beklentilere sahip, benzer gayretler içinde yaşayan kocaman bir bütündük. 

Toplantılar; 

- Daha sürdürülebilir, profesyonel yaklaşımlar oluşturmamız,  
- Yaratıcı, yenilikçi uygulamaları denemekten korkmadan, 
- Gelişmeyi tetikleyecek adımları planlamamız, 
- Benzer ihtiyaçlar için ortak hareket ederek 
- Daha etkin içerikler ve yöntemler oluşturmamız gibi hayati konularda oldukça 
  yararlıydı.   

Kahve aralarında sohbet etme şansı bulduğumuz farklı ülke çalışanlarından, farklı bakış açıları edindik. Bu tarz bir topluluğu bir arada bulmak ve bu zenginlikten her anlamda beslenmek, etkileşim içinde olmak, şahsen bana çok iyi geldi. Aslında genel olarak yol haritasını belirleyen kararlara, yapılacak çalışmalara minik de olsa katkılar yapabilmek; hepimizi son derece mutlu etti.

Bu yazımı toplantıların bir ayağında konuk olduğumuz Google Almanya’nın Industry Head Tech.’i Stefan Hentschel’in sunumundan bugünün akıllı tüketicilerine hizmet veren akıllı şirketlere öneriler kısmından aklımda kalan “takipte kal, güncel ve mevcut ol, çevik/hızlı planlama yap, dene ve öğren” mesajlarıyla sonlandırmak istiyorum. 


Gelecek yazıda buluşmak dileğiyle …


Sevgiler,

Nuray Kalafat
Bosch – Siemens – Profilo KEA (Küçük Ev Aletleri) Marka Pazarlama Alan Yöneticisi

Nuray Kalafat
Bosch – Siemens – Profilo KEA (Küçük Ev Aletleri) Marka Pazarlama Alan Yöneticisi
 
>> Profilini incele
>> Yazarın diğer makaleleri
>> İletişim
Yazdır
Makaleyi arkadaşlarınızla paylaşmak için mail adresi giriniz.
E-mail*
 
yalçın Kosta
Nuray Hanım Merhablar , Küçük Elk.Ev Alet.de bosch+siemens ve profilo pazar payları ile ilgili bilgi verebilirmisiniz .En başarılı olduğunuz kategori hangileridir ?Ülkeye göre üretimini yaptığınız ürünler varmı ? var ise bu ürünlerden verim alabildinizmi ? eğer bana cevap verebilirseniz sevinirim .
548 Gün Önce
yalçın Kosta
Tekrar merhaba Nuray Hanım,not kısmına çok az bir şeyler yazabiliyorum.Gerçekten merak etiğim için soruyorum cevaplarsanız sevinirim benim Küçük Elk.ev aletleri uzmanlık alanım ve yaklaşık 20 yılımı verdim ve bu ürün gruplarını çok sevdiğim için iyide takipçisiyim.notumu tamalamak istedim
548 Gün Önce
Makaleye puan verin ve yorum yapın (En fazla 300 kar.)
Yorumunuz moderatör onayından sonra yayınlanacaktır.
Ad Soyad *
E-mail *
Web Sitesi
300
ABONE OL RSS RSS E-Posta E-POSTA
BLOGERLARIMIZ (Alfabetik sıra)
İSTATİSTİK
2035 gündür yayında olan
BSH Blog'da
41 BSH Blogger'ı
114 makale yazdı,
6.308.430
kez okundu,
249 yorum aldı
Son Makaleler
09.05.2018 Geleceğe Hazırlık
05.01.2018 Elveda geçen sene, mer ...
05.01.2018 Camı açın ve derin der ...
04.01.2018 Meğer hala ne çok doğr ...
Son Yorumlar
Merhaba Sous vide poşetlerine ve vakumlama makinesine nereden ulasabiliriz
İnsan ne kadar pozitif düşünürde hayattan da o kadar tat alır bu her konuda böyle yürür düşüncelerinizi bizimle payl ...
Etiketler
Kariyer
Siemens
İnsan Kaynakları
Norbert Klein
İnovasyon
Bosch
Generation BSH
Gelecek
Profilo
Çerkezköy
Gaggenau
A+++
BSH
Enerji verimliliği
Sürdürülebilirlik
Teknoloji
İletişim
Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, Balkan Caddesi No:51 34771 Ümraniye, İstanbul – Türkiye
 
Telefon : +90 (216) 528 90 00
Fax :    +90 (216) 528 99 99
E-Mail :kurumsal.iletisim@bshg.com
Internet : https://www.bsh-group.com.tr
yüklenme süresi : sn.