| Şifremi Unuttum
BSH Türkiye'nin resmi blog sayfasına hoşgeldiniz
 
29.06.2018
2018 İlk Yarı Deneyim ve Kazanımlarım…
Hayatımızdaki gereksiz yüklerden arınıp, odaklanma gücümüzü arttırıp, az varlıkla çok daha kaliteli, işlevsel ve çok daha anlamlı bir yaşam sürmemiz mümkün mü?
>> DEVAMI
Sosyal Sorumluluk
/ Sahip olduğu bilgi, tecrübe ve ekipmanlarla Ç ...
Sahip olduğu bilgi, tecrübe ve ekipmanlarla Çerkezköy’de itfaiyecilik...
03.09.2012
2009 yılında eğitime başlayan okulun eğitmen ve ekipman ihtiyacına cevap vererek, haftasonları 2. sınıfta eğitim gören 29 öğrenciye, müfredatta yer alan trafik kazalarından yaralıların kurtarılması konusunda teorik ve pratik eğitim veren Kuntze ve Varol, yaptıkları işten büyük mutluluk duyduklarını belirtiyor.

BSH Türkiye Çerkezköy Teknik Hizmetler Müdürü Joachim Kuntze ile Güvenlik ve Yangın Alan Yöneticisi Hüseyin Varol, BSH Türkiye’nin sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde, Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksekokulu’nun Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı öğrencilerine eğitim veriyor. 

2009 yılında eğitime başlayan okulun eğitmen ve ekipman ihtiyacına cevap vererek, haftasonları 2. sınıfta eğitim gören 29 öğrenciye, müfredatta yer alan trafik kazalarından yaralıların kurtarılması konusunda teorik ve pratik eğitim veren Kuntze ve Varol, yaptıkları işten büyük mutluluk duyduklarını belirtiyor.

Askeri bir geçmişe sahip olan Kuntze, uçak bakım bölümünde edindiği tecrübeleri ve kaza anında havaalanı itfaiyesine destek verecek şekilde aldığı eğitimi öğrencilere aktarmanın, günlük çalışma hayatı içerisinde memnuniyetle karşıladığı bir değişiklik olduğunu dile getiriyor. Daha önce de pek çok eğitim verdiğini anlatan Kuntze, Meslek Yüksekokulu’nun müfredatında yer alan dersler arasından, araçlardan yaralı kurtarma konusunu seçmelerinin nedeninin, BSH Türkiye olarak teorik ve pratik anlamda gerekli olan bütün donanıma sahip olmaları olduğunu söylüyor. Daha önce deniz kuvvetlerinde, yangın ve helikopter kaza kırımlarında eğitmenlik yaptığını belirten Hüseyin Varol ise öğrencilere ders vermenin çok önemli olduğunu kaydediyor. Varol,BSH Türkiye'nin, Çerkezköy’de bilgi, tecrübe ve ekipmanlarıyla önemli bir boşluğu doldurduğunu belirtiyor.

BSH Türkiye Çerkezköy Eğitim Merkezi’nde Program Yönetimi Uzmanı olarak görev yapan Nuray Altın, ilköğretim 3. sınıf öğrencileri için “Bir İtfaiyeci Kaskı” isimli kitap yazdı. 2006 yılından bu yana İtfaiyecilik Haftası’nda bölgedeki ilköğretim okullarında etkinliklere katıldıklarını ve eğitim verdiklerini belirten Nuray Altın, bu etkinliklerde dağıtılmak üzere 2009 yılında kendisinin yazıp, çizimlerini gerçekleştirdiği bir kitap hazırladığını söyledi.


İtfaiyecilik konusunda Almanya’dan gelen çocuk kitaplarından çok etkilendiklerini ve Türkiye’de benzerlerini bulamamaktan yola çıkarak kendi önerisiyle kitap projesini hayata geçirdiklerini anlatan Altın, yöneticisi Joachim Kuntze’nin de bu konuda kendisini desteklediğini ve cesaretlendirdiğini belirtti.


Kitapta, itfaiyecinin taktığı kasktan yola çıkarak kaskın ağzından itfaiyecinin bir gününün anlatıldığını söyleyen Altın, çizimleri de gerçek bir kaskı model alarak gerçekleştirdiğini kaydetti. BSH Türkiye Çerkezköy Teknik Hizmetler Müdürü Joachim Kuntze ile Güvenlik ve Yangın Alan Yöneticisi Hüseyin Varol’un çalışmalarından, itfaiyecilerin neler yaptıklarını çok iyi bildiğini ve çizimlerle hikâyenin şekillendiğini söyleyen Altın, çocukların kitabı beğenerek okuduklarını dile getirdi.


Her yıl Eylül ayının son haftasında, bölgedeki bir ilköğretim okulunda İtfaiyecilik Haftası boyunca eğitim verdiklerini belirten Altın, BSH Türkiye’nin sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde hazırlanan kitapları, bu etkinlikte öğrencilere dağıttıklarını sözlerine ekledi.


BSH Türkiye İTFAİYE DEPARTMANI


İTFAİYE DEPARTMANI KURULUŞU:
 İtfaiye bölümü fabrika kuruluşundan itibaren varmış. Fakat 1991 yılında ayrı olarak 4 kişi olarak kurulmuş. 
1995 yılından itibaren ise 7 kişi ve 1999 Mart ayından sonra ise 16 kişi profesyonel ekip olarak kuruldu.

İTFAİYE EKİBİ OLUŞUMU:
İtfaiye bölümü şuanda toplam olarak 14 kişi olup aşağıdaki şekilde görev yapmaktadır
a )  İtfaiye amiri (1 )
b )  Vardiyalar sorumlusu ( Postabaşı ) (1 )
c )  Vardiya sorumlusu ( 2 )
d )   İtfaiye eri ( 10 )

YANGINA MÜDAHALE SAYISI

2009 - 2012 (Eylül Dahil ) = 76 
a)Fabrika içi yangına müdahale     = 16
b) Fabrika dışı yangına müdahale   = 60

2000 – 2009 Yılları arasında toplam = 87
a) Fabrika içi yangına müdahale      = 28
b) Fabrika dışı yangına müdahale    = 59

Türkiyede İlk olarak 2010 - 2011 Öğretim yılından bu yana Namık Kemal Üniversitesi Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Meslek Yüksek Okulu 2 sınıf öğrencilerine Öğretim yılı boyunca Trafik Kazaların da Araçtan Kurtarma Dersine girerek kurtarma Eğitimi veriliyor.
 
EĞİTİM BİLGİLERİ:
Temel itfaiyecilik, Malzeme bakım ve Kullanım, Araç Kurtarma eğitimi Güvenlik ve Yangın alan yöneticisi  Teknik Hizmet müdürü, tarafından yıllık olarak Diğer eğitimler yetkili firmalarca ürün alımında, diğer yetkili eğitim firmalarınca, Ankara itfaiye yıllık olarak veriliyor. ye ve Almanya veber ve Hamburg İtfaiyesi gibi eğitim kurumlarından eğitim alınıyor.

Yazdır
Diğer hikayeler
BSH Türkiye sürdürülebilirliği ve kaynak veriml ...
Çerkezköy’de dikilen fidanlarla daha yeşil bir ...
Eğirdir Gölü'ne bir hayat öpücüğü daha
BSH Türkiye, mesleki eğitim fırsatı sunuyor.
Sahip olduğu bilgi, tecrübe ve ekipmanlarla Çer ...
ABONE OL RSS RSS E-Posta E-POSTA
BLOGERLARIMIZ (Alfabetik sıra)
İSTATİSTİK
2278 gündür yayında olan
BSH Blog'da
41 BSH Blogger'ı
114 makale yazdı,
6.465.109
kez okundu,
250 yorum aldı
Son Makaleler
10.01.2019 Hayatı kolaylaştırmanı ...
08.01.2019 Generation BSH bu yıl ...
11.12.2018 İnovasyonunuzu iletişi ...
11.12.2018 Gelecek, Kodlayanlara ...
Son Yorumlar
İş ve özel yaşama ait çok güzel yorumlar ve tespitler yapmış benim azimli ve çalışkan biricik kardeşim.Ben de bundan ...
Merhaba Sous vide poşetlerine ve vakumlama makinesine nereden ulasabiliriz
Etiketler
Siemens
Sürdürülebilirlik
Generation BSH
Gaggenau
İnsan Kaynakları
A+++
BSH
Çerkezköy
Profilo
Teknoloji
Kariyer
Enerji verimliliği
İnovasyon
Gelecek
Norbert Klein
Bosch
İletişim
Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, Balkan Caddesi No:51 34771 Ümraniye, İstanbul – Türkiye
 
Telefon : +90 (216) 528 90 00
Fax :    +90 (216) 528 99 99
E-Mail :kurumsal.iletisim@bshg.com
Internet : https://www.bsh-group.com.tr
yüklenme süresi : sn.