| Şifremi Unuttum
BSH Türkiye'nin resmi blog sayfasına hoşgeldiniz
MT Sürecim ve Kariyerim
MT Sürecim ve Kariyerim
Temmuz ayından bu yana BSH Türkiye Merkez Pazarlama Departmanı’nda Ürün Sorumlusu olarak çalışan Filiz Pehlivanoğlu ile BSH’de Management Trainee olarak başladığı kariyerini ve Türkiye-Almanya-İngilitere üçgeninde geçirdiği 1 yılı konuştuk.

Türkiye, Almanya, İngiltere…

BSH’de MT sürecim Türkiye’de Merkez Pazarlama Departmanı’nda başladı. Ardından 4,5 ay boyunca Almanya’da kaldım. Almanya’da Marka Pazarlama Departmanı’nda Bosch ve Siemens markalarına eş zamanlı destek verdim. Almanya’nın ardından 2 ay kadar İngiltere’de pişirici ürün grubunu görme şansım oldu. Son 2,5 ayda ise tekrar Almanya’da soğutucu grubunda görev aldım. Şimdi ise BSH Türkiye’de Merkez Pazarlama soğutucu grubunda Ürün Sorumlusu olarak çalışıyorum.

Hayalimde pazarlama kariyeri yapmak vardı…

Bir Endüstri Mühendisi olarak oldukça geniş bir alanda eğitim aldım. Teknik üniversitede okuduğum için daha çok üretime yönlendiriliyorduk ama benim hayalimde hep pazarlama kariyeri vardı.  MT süreci, kariyerimi dilediğim gibi şekillendirmek ve kısa zamanda önemli bir tecrübe edinmek adına bana bir yol çizmiş oldu.

Keşke daha uzun bir süre kalsaydım…

Yurtdışında MT olarak görev yaptığım süre çok keyifli, bir o kadar da çabuk geçti. Keşke daha uzun bir süre kalsaydım diyorum. Benim başladığım sene 26 kişilik bir MT grubuyduk. Türkiye’den tek katılımcı bendim. Çin, Polonya, Slovenya, İspanya ve Hollanda’dan arkadaşlarım vardı. BSH uluslararası stajyerlerine her türlü desteği sağlıyor, bunun yanında network oluşturmanız, fikir paylaşımında bulunmanız için de bir dolu organizasyon düzenliyor.

Bugün kalkıp “Ben şu ülkede çalışmak istiyorum” desem…

MT olarak farklı BSH ülkelerinde çalışma imkanı bulmak güzeldi ve sınırları belirli de olsa çeşitli sorumluluklara sahiptim. MT süreci bittikten sonra BSH Türkiye’ye geri dönmek ve gözlemlediğim şeyleri tam zamanlı bir çalışmayla kendi sorumluluğuma katmak bana çok cazip göründü.

Benim gözümde BSH gerçekten dünya çapında bir firma. Bugün kalkıp “Ben şu ülkede çalışmak istiyorum” desem beni destekleyecek bir şirkette çalıştığıma inanıyorum.

Kariyer yolunu belirlemek için…

Yeni mezunların sektör ve fonksiyona karar verebilmeleri için iş hayatına başlamadan önce öğrencilikleri boyunca farklı departmanlarda ve sektörlerde staj yapmaları gerekiyor, benim kariyer yolumu belirlememde bana en çok bunu yapmış olmam yardımcı olmuştu. Yurtdışında MT olarak görev yaptığım süre boyunca pazarlama alanına olan merakımı tecrübeye dönüştürmüştüm ve bir senenin sonunda çalışmak istediğim şirket ve departmana karar vermiş olarak geri döndüm. 

Yazdır
ABONE OL RSS RSS E-Posta E-POSTA
BLOGERLARIMIZ (Alfabetik sıra)
İSTATİSTİK
1975 gündür yayında olan
BSH Blog'da
41 BSH Blogger'ı
114 makale yazdı,
6.278.740
kez okundu,
237 yorum aldı
Son Makaleler
05.01.2018 Elveda geçen sene, mer ...
05.01.2018 Camı açın ve derin der ...
04.01.2018 Meğer hala ne çok doğr ...
04.01.2018 Mutluluğun Haritası
Son Yorumlar
ÜStad çok güzel yazmışsında keşke gerçektede öyle olsa. Çamaşır makinesiyle ilgili sıkıntım var. Hala çözülemedi ve ...
İnsanları, diğer canlılardan farklı olarak, bir şeyler icad etmeye iten en önemli faktör, meraktır demişti çok eskid ...
Etiketler
Çerkezköy
BSH
Enerji verimliliği
Gaggenau
İnovasyon
Gelecek
Profilo
Bosch
Siemens
Sürdürülebilirlik
Teknoloji
Generation BSH
İnsan Kaynakları
Kariyer
Norbert Klein
A+++
İletişim
Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, Balkan Caddesi No:51 34771 Ümraniye, İstanbul – Türkiye
 
Telefon : +90 (216) 528 90 00
Fax :    +90 (216) 528 99 99
E-Mail :kurumsal.iletisim@bshg.com
Internet : https://www.bsh-group.com.tr
yüklenme süresi : sn.