| Şifremi Unuttum
BSH Türkiye'nin resmi blog sayfasına hoşgeldiniz
 
29.06.2018
2018 İlk Yarı Deneyim ve Kazanımlarım…
Hayatımızdaki gereksiz yüklerden arınıp, odaklanma gücümüzü arttırıp, az varlıkla çok daha kaliteli, işlevsel ve çok daha anlamlı bir yaşam sürmemiz mümkün mü?
>> DEVAMI
MT Sürecim ve Kariyerim
MT Sürecim ve Kariyerim
Temmuz ayından bu yana BSH Türkiye Merkez Pazarlama Departmanı’nda Ürün Sorumlusu olarak çalışan Filiz Pehlivanoğlu ile BSH’de Management Trainee olarak başladığı kariyerini ve Türkiye-Almanya-İngilitere üçgeninde geçirdiği 1 yılı konuştuk.

Türkiye, Almanya, İngiltere…

BSH’de MT sürecim Türkiye’de Merkez Pazarlama Departmanı’nda başladı. Ardından 4,5 ay boyunca Almanya’da kaldım. Almanya’da Marka Pazarlama Departmanı’nda Bosch ve Siemens markalarına eş zamanlı destek verdim. Almanya’nın ardından 2 ay kadar İngiltere’de pişirici ürün grubunu görme şansım oldu. Son 2,5 ayda ise tekrar Almanya’da soğutucu grubunda görev aldım. Şimdi ise BSH Türkiye’de Merkez Pazarlama soğutucu grubunda Ürün Sorumlusu olarak çalışıyorum.

Hayalimde pazarlama kariyeri yapmak vardı…

Bir Endüstri Mühendisi olarak oldukça geniş bir alanda eğitim aldım. Teknik üniversitede okuduğum için daha çok üretime yönlendiriliyorduk ama benim hayalimde hep pazarlama kariyeri vardı.  MT süreci, kariyerimi dilediğim gibi şekillendirmek ve kısa zamanda önemli bir tecrübe edinmek adına bana bir yol çizmiş oldu.

Keşke daha uzun bir süre kalsaydım…

Yurtdışında MT olarak görev yaptığım süre çok keyifli, bir o kadar da çabuk geçti. Keşke daha uzun bir süre kalsaydım diyorum. Benim başladığım sene 26 kişilik bir MT grubuyduk. Türkiye’den tek katılımcı bendim. Çin, Polonya, Slovenya, İspanya ve Hollanda’dan arkadaşlarım vardı. BSH uluslararası stajyerlerine her türlü desteği sağlıyor, bunun yanında network oluşturmanız, fikir paylaşımında bulunmanız için de bir dolu organizasyon düzenliyor.

Bugün kalkıp “Ben şu ülkede çalışmak istiyorum” desem…

MT olarak farklı BSH ülkelerinde çalışma imkanı bulmak güzeldi ve sınırları belirli de olsa çeşitli sorumluluklara sahiptim. MT süreci bittikten sonra BSH Türkiye’ye geri dönmek ve gözlemlediğim şeyleri tam zamanlı bir çalışmayla kendi sorumluluğuma katmak bana çok cazip göründü.

Benim gözümde BSH gerçekten dünya çapında bir firma. Bugün kalkıp “Ben şu ülkede çalışmak istiyorum” desem beni destekleyecek bir şirkette çalıştığıma inanıyorum.

Kariyer yolunu belirlemek için…

Yeni mezunların sektör ve fonksiyona karar verebilmeleri için iş hayatına başlamadan önce öğrencilikleri boyunca farklı departmanlarda ve sektörlerde staj yapmaları gerekiyor, benim kariyer yolumu belirlememde bana en çok bunu yapmış olmam yardımcı olmuştu. Yurtdışında MT olarak görev yaptığım süre boyunca pazarlama alanına olan merakımı tecrübeye dönüştürmüştüm ve bir senenin sonunda çalışmak istediğim şirket ve departmana karar vermiş olarak geri döndüm. 

Yazdır
ABONE OL RSS RSS E-Posta E-POSTA
BLOGERLARIMIZ (Alfabetik sıra)
İSTATİSTİK
2278 gündür yayında olan
BSH Blog'da
41 BSH Blogger'ı
114 makale yazdı,
6.465.099
kez okundu,
250 yorum aldı
Son Makaleler
10.01.2019 Hayatı kolaylaştırmanı ...
08.01.2019 Generation BSH bu yıl ...
11.12.2018 İnovasyonunuzu iletişi ...
11.12.2018 Gelecek, Kodlayanlara ...
Son Yorumlar
İş ve özel yaşama ait çok güzel yorumlar ve tespitler yapmış benim azimli ve çalışkan biricik kardeşim.Ben de bundan ...
Merhaba Sous vide poşetlerine ve vakumlama makinesine nereden ulasabiliriz
Etiketler
Sürdürülebilirlik
Kariyer
Profilo
Norbert Klein
Gelecek
Enerji verimliliği
BSH
Siemens
A+++
İnsan Kaynakları
Bosch
Teknoloji
Generation BSH
Çerkezköy
Gaggenau
İnovasyon
İletişim
Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, Balkan Caddesi No:51 34771 Ümraniye, İstanbul – Türkiye
 
Telefon : +90 (216) 528 90 00
Fax :    +90 (216) 528 99 99
E-Mail :kurumsal.iletisim@bshg.com
Internet : https://www.bsh-group.com.tr
yüklenme süresi : sn.