| Şifremi Unuttum
BSH Türkiye'nin resmi blog sayfasına hoşgeldiniz
 
29.06.2018
2018 İlk Yarı Deneyim ve Kazanımlarım…
Hayatımızdaki gereksiz yüklerden arınıp, odaklanma gücümüzü arttırıp, az varlıkla çok daha kaliteli, işlevsel ve çok daha anlamlı bir yaşam sürmemiz mümkün mü?
>> DEVAMI
İş Tanımları ve İşe Alım Süreçleri
Çalışan Aday ve Profili


Çalışan ve Aday Profili


Kurum olarak biz;

 • Uluslararası çalışma anlayışına sahip
 • Kültürel çeşitliliğe duyarlı
 • Uzlaşmacı ve çözüm odaklı
 • Sürdürülebilirliğe önem veren
 • Müşteri ve toplam kalite odaklı düşünüp hareket edebilen
 • Verimli kaynak kullanımına duyarlı
 • Takım çalışmalarında gerektiğinde lider gerektiğinde takım üyesi olabilen
 • Kurumsal çalışma kurallarına önem veren
 • Öğrenmeye ve değişime açık
 • Vizyon sahibi
 • Teknoloji ve yenilikleri takip eden
 • Sorumluluk duygusuna sahip kişileriz.

İşe Alım Sürecimiz

Çalışanlarımızın potansiyellerini ve yeteneklerini geliştirebilecekleri sistemleri hayata geçirerek, BSH Türkiye’nin sektörde örnek alınan bir şirket olmasını sağlamak vizyonundan hareketle BSH Türkiye ailesine değer katacak potansiyel kişileri ihtiyaçlar doğrultusunda şirketimize kazandırmak temel amaçlarımızdan.

İşe Alım sürecimiz, ilgili departmanın sorumlu yöneticisinin işe alım talebi oluşturması ile başlar. Talebin ulaştırılmasının ardından İK ilgili mecralarda pozisyonun gereklilikleri ve görev tanımını içeren bir ilan yayınlar. Şirket içinden veya dışarıdan gelen başvurular özgeçmiş üzerinden değerlendirilerek ilk eleme yapılır.

İK ile ilk görüşmesi olumlu sonuçlanan adaylar, kişilik envanterine ve gerekli durumlarda çeşitli testlere tabi tutulurlar. Test sonuçları olumlu olan adaylar ilgili bölüm yöneticisi ile görüştürülürler. İlk yöneticinin olumlu bulduğu adaylar, gerekirse sonuç mülakatı için ilgili bölüm direktörüyle de görüştürülür. Personel seçimi, prensip olarak ilgili bölümdeki müdür/ direktör ve İK' nın ortak sorumluluğudur.

Mülakatlar sonucunda işe alınması düşünülen aday hakkında İK tarafından referans araştırması yapılır. Referans araştırması da olumlu olan adaya yazılı iş teklifi yapılır.Ücretlendirme

BSH Türkiye, performansa, kıdeme ve yetkinliklere bağlı ücretlendirme sistemini esas alır. Toplam yıllık gelir, sabit (maaş) ve değişken (prim) gelirlerden oluşur ve ücret bantları ile yönetilir.

Ücret bantları;

 • Gelişim Bölgesi
 • Pazar Bölgesi 
 • Pazar Üstü Bölge

olmak üzere 3 kademeden oluşur.

Gelişim Bölgesi; yeni işe başlamış veya işinde henüz gelişim ihtiyacı olan çalışanlar ile görev ve sorumlukları açısından kendisinden beklenen performansı yansıtamayan çalışanlar için hedeflenen gelir bölgesidir.

Pazar Bölgesi; gerekli deneyim ve yetkinliklerini kullanarak görev ve sorumlulukları açısından kendisinden beklenen performansı tam anlamıyla yansıtan çalışanlar için hedeflenen gelir bölgesidir.

Pazar Üstü Bölge; yüksek deneyim ve gelişmiş yetkinlikleriyle sürekli kendisinden beklenin çok üzerinde performans gösteren çalışanlar için hedeflenen gelir bölgesidir. Kademelere göre oluşturulan ücret bantları pazar verileriyle karşılaştırılarak piyasaya göre denge sağlanır. Ücretlendirme yapılırken departman içi dengeler de göz önünde bulundurulur.

Sosyal İmkanlar

Sağlık sigortası, yemek ve ulaşım hizmetleri BSH Türkiye tarafından tüm çalışanlara sunulur. Kurum içerisinde yer alan fotoğraf, yüzme, havacılık, takı klüpleri ve benzeri faaliyetler; çevre gezileri, piknikler, happy hour gibi etkinlikler yaşamımızı renklendirir.

Çalışma Düzeni

BSH Türkiye’de esnek çalışma saatleri sayesinde zamanımızı daha iyi kullanabiliyor, verimliliği destekliyoruz. Genel çalışma saatleri haftada 45 saattir. Mesai saatleri Pazartesi-Cuma olmak üzere sabah 8:00 akşam 18:00 arasıdır.

Ücretli izinler için şirket politikası:
1-5 yıl: 15 işgünü
5-15 yıl: 19 işgünü
15 yıl ve üzeri: 22 işgünüdür


Daha fazla bilgi için > http://www.bsh-group.com.tr/kariyer

Yazdır
ABONE OL RSS RSS E-Posta E-POSTA
BLOGERLARIMIZ (Alfabetik sıra)
İSTATİSTİK
2278 gündür yayında olan
BSH Blog'da
41 BSH Blogger'ı
114 makale yazdı,
6.465.110
kez okundu,
250 yorum aldı
Son Makaleler
10.01.2019 Hayatı kolaylaştırmanı ...
08.01.2019 Generation BSH bu yıl ...
11.12.2018 İnovasyonunuzu iletişi ...
11.12.2018 Gelecek, Kodlayanlara ...
Son Yorumlar
İş ve özel yaşama ait çok güzel yorumlar ve tespitler yapmış benim azimli ve çalışkan biricik kardeşim.Ben de bundan ...
Merhaba Sous vide poşetlerine ve vakumlama makinesine nereden ulasabiliriz
Etiketler
Kariyer
Norbert Klein
İnovasyon
Profilo
Çerkezköy
Siemens
A+++
BSH
Gelecek
Generation BSH
Enerji verimliliği
Teknoloji
Sürdürülebilirlik
Bosch
Gaggenau
İnsan Kaynakları
İletişim
Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, Balkan Caddesi No:51 34771 Ümraniye, İstanbul – Türkiye
 
Telefon : +90 (216) 528 90 00
Fax :    +90 (216) 528 99 99
E-Mail :kurumsal.iletisim@bshg.com
Internet : https://www.bsh-group.com.tr
yüklenme süresi : sn.