| Şifremi Unuttum
BSH Türkiye'nin resmi blog sayfasına hoşgeldiniz
2. Çocuk Günü 2013
Çerkezköy, bu yılın 2. “Çocuk Günü” ile renklendi!
7 Eylül’de Çerkezköy’de tatlı bir telaş ve büyük bir heyecan vardı. Bu yıl ikinci kez düzenlenen “Çocuk Günü” aktivitesinde, ilk hafta Soğutucu ve Bulaşık Makinesi fabrikası çalışanlarının çocukları ağırlandı.
BSH Ailesi’nin küçük fertleri, anne ve babalarının çalıştığı fabrikaları görmek, üretilen ürünleri yakından tanımak ve nasıl üretildiğini anlamak için 7 Eylül sabahı Çerkezköy’de buluştu.
CTO Juan-Ignacio Conrat Niemerg’in önerisiyle düzenlenen ve ilk olarak Soğutucu (FRFI1) ve Bulaşık Makinesi (FDCI) fabrikalarında çalışanların 6-12 yaş aralığındaki çocuklarının katıldığı “Çocuk Günü” aktivitesi, eğlenceli, renkli ve bir hayli sürprizli geçti.Sabah saatlerinde otobüslerle gruplar halinde Çerkezköy’e gelen 240 çocuk, hep birlikte merkez yemekhanede kahvaltı yaptı. Kahvaltının ardından 6-8 yaş ve 9-12 yaş olmak üzere iki gruba, sonra da kendi içlerinde gruplara ayrılan çocuklar, yine otobüslerle ziyaret edecekleri noktalara taşındı. Bir grup Lojistik deposunu gezerken bir başka grup Soğutucu ve Bulaşık Makinesi Fabrikası’nda anne ve babalarının çalıştığı üretim hatlarını gezmeye koyuldu. Üretim hatlarındaki çalışma sisteminden ürünlerin paketlendiği son aşamaya kadar tüm fabrikayı heyecan içinde gezen ve kendilerine eşlik eden beyaz ve mavi yakalı çalışanlara sorular soran çocuklar, kimi zaman fabrika içinde üretime devam eden anne ve babalarıyla karşılaşmanın şaşkınlığını yaşadı.Gezi sırasında, çocukların iş güvenliği ve çevre bilinçlerini artırmak amacıyla fabrika içlerindeki ilgili birimlerde anlatımlar da yapıldı. Anne-babalarının çalışma esnasında giydikleri ve kullandıkları koruyucu malzemeleri tanıyan çocuklara, çöplerin ve atık malzemelerin nasıl ayrıştırılması gerektiği ve geridönüşüm konusunda da bilgiler verildi.Gezinin eğlenceli aktivitelerinden biri fabrika içlerinde gerçekleşti. FRFI1’de bir buzdolabının üzerini, boyadıkları elleriyle renklendiren çocuklar, FDCI’da ise çalışma ofisinin bir duvarında aynı renkli aktiviteyi gerçekleştirdi.Fabrika ziyaretlerinin yanı sıra gruplar halinde yönetim binasındaki Konferans Salonu’na gelen çocuklar, bir başka keyifli sürprizle karşılaştı. Burada kendilerini bekleyen Profilo aktivitesinde, Karagöz ve Hacivat gölge oyununu izleyen çocukların kahkahaları görülmeye değerdi. Enerji tasarrufu ve tutumluluğu konu alan oyunun bitiminde, köpükler ve müzik eşliğinde kısa bir süre dans eden çocukların mutluluğu yüzlerine yansıdı.Üç saat süren “Çocuk Günü” organizasyonun sonunda çocuklara kumanya ve çeşitli hediyeler dağıtıldı. Organizasyon çerçevesinde 14 Eylül’de, Fırın Fabrikası, Küçük Ev Aletleri Fabrikası, Lojistik, A-Cool ve yönetim birimleri çalışanlarının çocukları benzer bir aktiviteyle Çerkezköy’de ağırlanacak. “Çocuk Günü” organizasyonunun geleneksel hale getirilerek her yıl tekrarlanması planlanıyor.

Fotoğraf albümümüz için Facebook sayfamızı ziyaret edebilirsiniz > Tıklayın
Yazdır
ABONE OL RSS RSS E-Posta E-POSTA
BLOGERLARIMIZ (Alfabetik sıra)
İSTATİSTİK
1975 gündür yayında olan
BSH Blog'da
41 BSH Blogger'ı
114 makale yazdı,
6.278.740
kez okundu,
237 yorum aldı
Son Makaleler
05.01.2018 Elveda geçen sene, mer ...
05.01.2018 Camı açın ve derin der ...
04.01.2018 Meğer hala ne çok doğr ...
04.01.2018 Mutluluğun Haritası
Son Yorumlar
ÜStad çok güzel yazmışsında keşke gerçektede öyle olsa. Çamaşır makinesiyle ilgili sıkıntım var. Hala çözülemedi ve ...
İnsanları, diğer canlılardan farklı olarak, bir şeyler icad etmeye iten en önemli faktör, meraktır demişti çok eskid ...
Etiketler
Bosch
A+++
Siemens
Gaggenau
İnsan Kaynakları
İnovasyon
Sürdürülebilirlik
Generation BSH
Gelecek
Enerji verimliliği
Profilo
BSH
Çerkezköy
Teknoloji
Norbert Klein
Kariyer
İletişim
Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, Balkan Caddesi No:51 34771 Ümraniye, İstanbul – Türkiye
 
Telefon : +90 (216) 528 90 00
Fax :    +90 (216) 528 99 99
E-Mail :kurumsal.iletisim@bshg.com
Internet : https://www.bsh-group.com.tr
yüklenme süresi : sn.