| Şifremi Unuttum
BSH Türkiye'nin resmi blog sayfasına hoşgeldiniz
 
29.06.2018
2018 İlk Yarı Deneyim ve Kazanımlarım…
Hayatımızdaki gereksiz yüklerden arınıp, odaklanma gücümüzü arttırıp, az varlıkla çok daha kaliteli, işlevsel ve çok daha anlamlı bir yaşam sürmemiz mümkün mü?
>> DEVAMI
BSH'de Anne Olmak
“Anne Bak Senin Süpürgen Çıktı!”
Dilek Rüya Türkkahramanı 18 yıldır BSH’de çalışıyor. Eğitim Sorumlusu, Bosch Ürün Sorumlusu, Bosch Halkla İlişkiler Sorumlusu gibi farklı pozisyonlarda görev aldıktan sonra BSH kariyerine Küçük Ev Aletleri departmanında Elektrik Süpürgesi Ürün Sorumlusu olarak devam ediyor.

2006’dan bu yana ise Ada’nın annesi. Rüya Hanım ile Ada’nın annesini BSH ile paylaşmak hakkında ne düşündüğünü ve BSH’de anne olmayı konuştuk.

Çalışma hayatımın 11. yılında anne oldum. BSH başından beri benim için ailem gibi.  Ada için de burası ailemizin bir parçası oldu. Ürün Pazarlama Departmanı’nda çalışıyorum. Oldukça yoğun ama huzurlu bir çalışma ortamım var. Ada dünyaya geldikten sonra işe 6 aylık bir ara verdim. Geri döndükten sonra Ada’yı terk etmiş gibi hissetmedim çünkü kızımla çok güzel geçirdiğim 6 aydan sonra özlediğim bir işe dönmüş oldum.

Annelik ve iş hayatını beraber yürütmek elbette zor bir sorumluluk. Bir yanda her an gözünün önünde olması gereken, senin sevginle beslenen biri var. Diğer yanda severek yaptığın ve özveri isteyen işin. Çalışan annelerdeki çocuğumu ihmal ediyorum psikolojisini zaman zaman ben de hissetmiyor değilim. Klişe bir cümleyi ben de kullanmak isterim “önemli olan annenin çocuğu ile geçirdiği sürenin uzun olması değil, kaliteli olmasıdır.” Çalışan annelerin en büyük sorunlarından biri hem zihinsel hem bedensel yorgunluğundan çocuğuna yeterince zaman ayıramama kaygısıdır. Bu durumda ben şanslıyım, eşim beni destekleyerek yükümü hafifletti.


Benim adıma bu durumu kolaylaştıran bir diğer faktör de başından beri şirketimi, çalışma arkadaşlarımı ve ailemi bir bütün olarak algılamış olmam ve işimi çok severek yapmam.  Az önce satış ekibiyle birlikte yeni bir ürünü gamımıza alacağımız konuları konuştuğumuz bir toplantıdan çıktım. Onlar bana sahadan haber verdiler, ben onlara yeni ürünlerle hakkında bilgiler aktardım. İş yerinde ki bu dinamik benim için her zaman  heyecan verici olmuştur.

Eve gittiğim zaman tabii ki günün yorgunluğu ve aklımda yarım kalan bir sürü iş de oluyor. BSH’de de her şirkette olduğu kadar yoğun bir çalışma ortamı var. Mesaiye kaldığım zamanlar da  oluyor ancak şirketim işin yoğun olmadığı zamanlarda fazla çalıştığım saatleri izin olarak kullanma fırsatı tanıyor. Böylelikle bir denge kurulabiliyor. Yardımlaşmanın ve karşılıklı anlayışın olduğu bir çalışma ortamına sahibim.

“Ada nerede çalıştığımı, gün içinde ondan ayrı neler yaptığımı çok merak ediyor. Ofise geldiği zaman muhakkak bir resim çizip masama bırakır. Laptop’umun üzeri yaptığı  minik minik resimlerle dolu. Arada kontrol edip, çıkarıp çıkarmadığıma bakıyor J  Çalıştığım markaları biliyor ve çok seviyor. Televizyonda reklamlarımızı gördüğünde “anne bak senin süpürgen çıktı” dediğinde içimde bir mutluluk oluyor.”


İşyerim ve temsil ettiğim markalarım ona güzel çağrışımlar yapıyor. Anne ve çocukların olduğu bir elektrik süpürgesi reklamımız vardı mesela, Ada’ya izlettim, çok güzel olmuş dedi.

Zaman zaman eve iş de getiriyorum. Tabii ki ondan memnun değil. Hiçbir çocuk memnun olmaz. Merak etme annecim, sen uyuduktan sonra dediğim zaman anne eve işi getirebilir izni çıkıyor.  Akşam eve gittiğimde işte neler yaptığımızı anlatıyorum, reklamımız çıkacak deyince meraklanıyor. Görmek istiyor.  Markaları 3 yaşından beri biliyordu. Logolarımızı tanıyor.

Çalışan annelere naçizane bir tavsiyem olacak. Her şeyin mükemmel olması gerektiği inanışından vazgeçin. İyi ve yeterli bir anne olduğunuza inanın. Çocuğunuz ile aranızda sağlıklı, sevgi ve güvene dayalı bir ilişki kurun. Siz mutluysanız, onun da mutlu olmaması için bir sebep yoktur.

BSH’nin benim açımdan şöyle bir avantajı var. İş yerindeki huzurum ve işime olan sevgim kızıma da olumlu yansımış durumda. O da işimi benimsiyor, çalıştığım firmayı seviyor.

En derin sevglerimle

Rüya Türkkahramanı

Yazdır
ABONE OL RSS RSS E-Posta E-POSTA
BLOGERLARIMIZ (Alfabetik sıra)
İSTATİSTİK
2278 gündür yayında olan
BSH Blog'da
41 BSH Blogger'ı
114 makale yazdı,
6.465.099
kez okundu,
250 yorum aldı
Son Makaleler
10.01.2019 Hayatı kolaylaştırmanı ...
08.01.2019 Generation BSH bu yıl ...
11.12.2018 İnovasyonunuzu iletişi ...
11.12.2018 Gelecek, Kodlayanlara ...
Son Yorumlar
İş ve özel yaşama ait çok güzel yorumlar ve tespitler yapmış benim azimli ve çalışkan biricik kardeşim.Ben de bundan ...
Merhaba Sous vide poşetlerine ve vakumlama makinesine nereden ulasabiliriz
Etiketler
Bosch
İnsan Kaynakları
Çerkezköy
Siemens
Gelecek
Norbert Klein
Enerji verimliliği
Sürdürülebilirlik
Profilo
Generation BSH
A+++
BSH
İnovasyon
Teknoloji
Gaggenau
Kariyer
İletişim
Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, Balkan Caddesi No:51 34771 Ümraniye, İstanbul – Türkiye
 
Telefon : +90 (216) 528 90 00
Fax :    +90 (216) 528 99 99
E-Mail :kurumsal.iletisim@bshg.com
Internet : https://www.bsh-group.com.tr
yüklenme süresi : sn.