13 Mayıs’ta 33. yaşıma daha önceden bulunmadığım bir ülkede girmenin heyecanını yaşıyorum. Siz bu satırları okurken ben çoktan gidip gelmiş olurum:)
.

Hayattaki en büyük motivasyon kaynaklarımdan birisi farklı insanlar, kültürler tanımak. Ben de bu doğrultuda 30 yaşıma girerken 35 yaşıma kadar her doğum günümde yeni bir ülkede bulunma hedefi koymuştum. 30’dan 33’e kadar sırasıyla, Macaristan, Belçika, Japonya ve son olarak Ukrayna’ya gittim.

Yazın daha önceden gitmediğim ülkeler arasına Norveç ve İzlandayı’da ekleyerek 33 yaşımda 33 ülkeyi ziyaretimi tamamlayacağım.

Sayılarla biraz fazla boğulduğumun farkındayım. Hayatın şifresini bu sayılarla anlatacak değilim:) Anlatmak istediğim, en başta da belirttiğim üzere farklı insanlarla tanışmak, farklı kültürler deneyimlemek. Bunu sosyal hayatımda olabildiğince yaşamaya çalışırken BSH’nin de bu farklılığı sağlamama yardımcı olması benim için çok memnuniyet verici tabii. 

Seyahatlerden önce masamdan başlamalıyım…

Bundan birkaç hafta önce BSH Türkiye’nin resmi sosyal medya hesaplarından aşina olabileceğiniz üzere aynı yoncada 4 farklı ülkede doğmuş insanları barındırıyoruz. (Linkedin bağlantısı burada.)