Çünkü daha yüksek seviyeye ulaşmak ve birincilik için uğraşmak pek çok araştırma, deneme, egzersiz yapmak, çok çalışmak, sürekli öğrenmek ve tecrübe elde etmek demektir. Ve bunlar, sıralama ne olursa olsun, bu tür çabalar içinde olan herkesi ve kurumu geliştirir. Kazançlara taşır, iş dünyasının zorlu parkurlarında ilerleme gücü, çevikliği ve rekabete karşı her zaman hazır olma avantajı verir.

Olaya böyle bakınca BSH gibi sürekli daha iyi bir gelecek için yarışan, daima yükselen bir kurumun parçası olmak sürdürülebilir gelişim için doğal bir habitatta bulunmak anlamına geliyor.

BSH’nin temel vizyonu, felsefesi ve şirket kültürü çalışanlarını sürdürülebilir gelecek için daima sınırları zorlayan, bilgiye, becerikli olmaya ve Ar-Ge’ye tutkun, en önemlisi de ortak vizyona kitlenen takımlar haline dönüştürüyor. Sonuçta da bu yaklaşım her biri konusunda uzman, işine adanmış, meraklı ve çözüm odaklı, özverili ekipler ile rekor büyümelere, dünya ikinciliğine yükselmeyi getiriyor.

Daha zaferin tadını çıkaramadan…Kırılan rekorlar, sonraki rekorların yapı taşları oluyor. Daha zaferin tadı çıkarılamadan, dikkatler gelecekte nelerin daha iyi olabileceğine çevriliyor.

Pazar liderliğinin, öncülüğünün ele geçirilmesi ya da sürdürülmesi için gereken yeni teknolojilere, güçlü patentlere ve birbiri ardına keşfedilecek yepyeni çözümlere doğru koşu yeniden başlıyor. 

BSH'de çalışmak ya da BSH için çalışmak; kişinin kendisini uçsuz bucaksız bir olasılıklar, olanaklar okyanusunda kulaç atarmış gibi hissetmesine neden oluyor. BSH’de ya da BSH ile isen her kulaçta yeni bir bilgiye, farklı bir deneyime ilerliyorsun. Heyecan duyuyorsun. Merak ediyorsun. Kısacası atılan her kulaç ruhsal, zihinsel ve bedensel enerjiyi daima daha iyiye dönüştürüyor. Motivasyonu kırbaçlıyor.

BSH'de çalışmak, adımlarınızı tek başınıza attığınızı düşünürken, arkanızda, yanınızda, etrafınızda sevecen, destekleyen, kollayan gözlerle bakan, sevgiyle ellerini uzatan kocaman bir ekibin ruhunu, desteğini ve kudretini hissettiriyor.

BSH'nin inovatif yapısı, güçlü Ar-Ge’si Türkiye ve dünya pazarındaki ürünlerin kalite çizgisinin asla değişmeyen seviyesi, binlerce patenti, öğrenmeyi, yenilenmeyi, merakı teşvik eden kültürü ve bitmek bilmez merakı, sürekli gelişimi mümkün hatta kaçınılmaz kılıyor.

İşte bu sebeplerle görev aldığım Bosch bayilerimizde gerek çalışanların, gerekse de müşterilerimizin hayatlarında nasıl olumlu etkiler yarattığımızı fark etmek tarif edilmez bir haz duygusu veriyor. Start bekleyen fütüristik teknolojilerimizi, sektörün geleceğini, yaşam biçimlerini değiştirecek ürün ve çözümlerimizi aklınıza getirdiğinizde ise bu haz duygusu, “Hele daha durun, sırada neler neler var!” dermişçesine yüzünüze tatlı ve muzip bir gülümseme ile yansıyor :)

İşte bu hislerle sahadan, müşterilerimizden, bayilerimizden, değişen ihtiyaçlar üzerine yaptığım gözlemlerimden bahsetmek için heves ve heyecan doluyorum. Yeni yazımı ben bile dört gözle bekliyorum. Kim bilir siz nasıl merakla bekleyeceksiniz?

En kısa zamanda yeni heyecanlarda buluşmak üzere…