Onlar bizden sahiden çok farklılar. Bizim yaptığımız en sıkı faaliyet; bahçeye çıkıp seksek, saklambaç, uzun eşek, yakar top, gazoz kapağı ile yılan falan gibi “çocuksu” oyunlar oynamakken, onlar ellerindeki ufacık cihazlar, onların üzerinde uçuşan minnacık parmaklar ve cin cin bakan gözerle dünyayı kurtarmaya çalışan kahramanlara dönüşüyorlar!

Ben bir Wii oyununu 1 saatte ancak anlıyorum, bizim oğlanlar 2 dakikada kim kimdir, oyun nasıl oynanır’ı çözüyor ve bir de oynayamadığım için bana eni konu kızıyorlar. Bu yüzden depresyondayım:) İtirazım var oyunlardan yana!!!

Ev hali raporumdan sonra işime döneyim.

Bu hafta bizim canavarların teknolojiye takması gibi ben de dikkatimi enerji verimliğindeki “doğru bilinen yanlışlara” yönelttim… Önce dosdoğrulardan başlayalım;

BSH ürünleri 15 yıllık benzer ürünlere göre %30 daha az enerji kullanıyor!

Bu hafta biraz enerji verimliliğinden bahsetmek istiyorum. Biliyorsunuz bizim gibi beyaz eşya üreticilerinin en önemli konularından biri enerji verimliliği. BSH’nin ise en önemli 3 önceliğinden biri.

Kaynak tasarrufu ve enerji verimliliği, BSH için stratejik öneme sahip. Tüm  BSH ürün portföyü bu vizyon doğrultusunda tasarlanıyor, geliştiriliyor.

Bilmem farkında mısınız? BSH ürün gamında bulunan ürünler, 15 yıllık benzer ürünlere göre %30 daha az enerji kullanıyor!

BSH ile diğerleri arasında enerji verimliliği açısından fark;


-    Eşdeğer tasarruf oranlı çamaşır makinaları için %53’e,
-    Bulaşık makinaları için %50’ye ve
-    Buzdolapları için çarpıcı bir rakam olan %73’e ulaştı.