Alper Şengül
Gaggenau & Proje Satışları Direktörü
  • Toplam Makale
    18
  • Toplam Okunma Sayısı
    535400
  • Toplam Yapılan Yorum
    3
Neden Blog yazıyor?
Sanırım sanal ortamda bırakacağım ilk ayak izleri olacak bunlar. Beni “klasik” ya da İngilizce deyimiyle “old school” olarak nitelendirebilirsiniz ama dünyayı yıllardır kasıp kavuran sanal mecraların hiç birinde resmi olarak var olmama rağmen 13 yıldır çalıştığım şirketin devrim niteliğinde bir karar vererek artık bu ortamlarda varlık göstereceğini beyan etmesinden sonra benim de bu ortamlarda blogger olarak bulunmam farz oldu bir anda…
Biyografi
1971 Adana doğumluyum, ilkokulun ilk dört senesini Kocaeli’nde son senesini ise İstanbul Kalamış İlkokulu’nda okudum.

8 yıllık orta ve lise eğitiminden sonra 1990 yılında Alman Lisesi’nden mezun olup üniversite eğitimi için Almanya’ya gittim. Universitaet-Gesamthochschule Paderborn’dan makina yüksek mühendisi olarak mezun oldum.

Almanya’dan sonra bir süre Amerika’nın doğu yakasında dil eğitimi aldım. 1998-1999 döneminde askerliğimi yaptım ve 99’un Ekim ayında BSH’da satış planlama departmanında işe başladım.

BSH tarafından 9 ay sonra 15 aylık enternasyonal trainee program için Almanya’ya gönderildim. BSH’nin ilk management trainee ünvanına sahip sayılı kişilerden biriyim diyebilirim. ☺

Ancak bu 15 aylık periyot bitmeden controlling departmanında çalışmaya başladım. 2003 yılında Türkiye’ye kesin dönüş yapıp ticari pazarlama departmanının başına geçtim.

Bu görevimin yanı sıra farklı birçok entarnasyonal ve lokal projede görev aldım. Hem Almanya’daki görevim hem de içinde yer aldığım projeler BSH’yi ve sektörü çok iyi tanımama yardımcı oldu.

Son 3,5 yıldır BSH’nin yurtdışı pazarlarından sorumluydum. Orta Asya’da Kazakistan’dan Kuzey Afrika’daki Cezayir’e kadar 17 ülkede BSH’nin pazarlama faaliyetlerini yürüttüm. Bu görev sayesinde yurtdışı tecrübesi edinme imkanı bulmuş oldum.

2015 yılı başından itibaren de çok keyif aldığım lüks markamız Gaggenau’nun ve Proje Satışları’nın yönetimini devraldım.

Evliyim, 11 yaşında bir kızım, 9 yaşında bir oğlum var.

Media cart Bizimle iletişime geçin Yukarı çıkın